Авіаракети Hydra 70 та 155-мм гаубиці: що ще надали США у новому пакеті допомоги
Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на суму $300 млн.
Про це повідомили в Пентагоні.
"Новий пакет допомоги на суму до 300 мільйонів доларів США включає додаткові боєприпаси для наданих США HIMARS, додаткові гаубиці, артилерійські та мінометні снаряди, протитанкові засоби, а також інше обладнання", – йдеться в повідомленні.
Військова допомога надається в межах так званого президентського скорочення, а отже, вилучається зі складів Пентагону і буде в найкоротший термін доставлена ЗСУ.
Зазначається, що це є тридцять сьомим рішенням Адміністрації Байдена про виділення обладнання зі складів Міністерства оборони США для України, починаючи з серпня 2021 року.
Що увійшло до нового пакета:
- боєприпаси для HIMARS;
- 155-мм гаубиці;
- 155-мм артилерійські снаряди;
- мінометні боєприпаси калібру 120 мм, 81 мм і 60 мм;
- протитанкові керовані ракети для ПТРК TOW-2;
- протитанкові гранатомети AT-4 та Carl Gustaf;
- авіаційні ракети Hydra-70;
- стрілецька зброя та патрони до неї;
- підривні боєприпаси для руйнування перешкод;
- вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки;
- тестове та діагностичне обладнання для обслуговування та ремонту транспортних засобів;
- запчастини та інше польове обладнання.
Запуск ракети Hydra 70. Фото: mil.in.ua
Новинкою цього пакета військової допомоги від США є Hydra 70. Це американська некерована 70-мм авіаційна ракета, яку використовують для ураження техніки та живої сили ворога, повідомляє Мілітарний.
Ефективна дальність Hydra 70 – від 500 до 8000 метрів залежно від боєголовки та пускової платформи, а максимальна дальність за оптимальних умов – 10 500 метрів.
"Імовірно, ці ракети замінять радянські 80-мм некеровані ракети С-8, котрі застосовує українська армійська авіація, в основному штурмовики Су-25 та вертольоти Ми-8 та Ми-24.
Відомо, що запаси цього озброєння в українській армії майже вичерпані та періодично поповнюються аналогами болгарського та іранського виробництва", – зазначає видання.