Чи шукають у Росії інформацію українською мовою: що показують гугл-тренди

ТЕКСТИ вирішили з'ясувати, чи фіксують гугл-тренди зростання пошукових запитів "украинский язык" в Росії за останній рік. Ми намагалися за допомогою даних знайти кореляцію між цікавістю жителів країни-агресорки до української мови та прагненням отримати інформацію про війну, яку не транслюють російські пропагандистські ЗМІ.

Ми проаналізували дані з гугл-трендів за популярністю запиту «украинский язык» з 2004 року та донині й з'ясували, що сплески цікавості росіян до української мови відбувалися тричі: після Помаранчевої революції, після Революції гідності та після повномасштабного вторгнення Росії.

Тож можна припустити, що зростання запитів "украинский язык" пов'язане з тим, що росіяни цікавляться новинами з України та не завжди розуміють, про що пишуть українські ЗМІ та розповідають блогери.

запит_укр_мова_гугл.jpg

У період Помаранчевої революції було найбільше за історію пошуку запитів «украинский язык» на території Росії. Далі бачимо, що запити знову активізувалися після Революції гідності й анексії Росією Криму в 2014-му і після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

пошук війна медіа українська мова Google

Знак гривні
Знак гривні