Насіння з усього світу: постраждалим від війни українцям допоможуть виростити врожай

Міністерство закордонних справ України оновило партнерство з ініціативою “Seeds For Ukraine” задля забезпечення домогосподарств у сільській місцевості на деокупованих територіях України необхідним для посівної насінням. У 2022 році цей спільний проєкт вже допоміг понад 10 тисячам домогосподарств в регіонах, які постраждали від російської агресії, отримати насіння і виростити врожай. 

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Нині українські громади в сільській місцевості постають перед безпрецедентними викликами: зруйнована російськими військами фермерська техніка, вбиті тварини, викрадене зерно, значна площа замінованої території. 

Проєкт спрямований на допомогу українцям у подоланні цих викликів із залученням міжнародної підтримки. В рамках ініціативи іноземні підприємці, громади, фермери та агрокомпанії за сприяння МЗС України та Seeds for Ukraine надсилають посівні набори для українських домогосподарств.

64477aefacfd0010670835_730x360.jpg

Фото: сайт МЗС

У 2023 році ініціатива зосередиться на допомозі людям на звільнених територіях та в центрах для внутрішньо переміщених осіб. Мета — підтримати 100 000 сімей і громад в областях України, які найбільше постраждали від російської агресії. А також встановити 100 теплиць на деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей, де особливо гостро відчувається проблема замінованих територій. 

64477aef38947320779307_730x360.jpg

Фото: сайт МЗС

Амбасадором проєкту став відомий український тенісист і винороб Сергій Стаховський, який нині захищає Україну у лавах Збройних Сил. 

«Seeds for Ukraine» — це про людяність та солідарність. Ідея в тому, щоб люди мали можливість вирощувати власну їжу, забезпечувати свої родини та  ділитись з іншими. Ви можете зробити дуже багато, відправивши лише декілька пакетів насіння чи допомігши встановити теплицю”, — зазначив він. 

За рік втілення проєкту світ проявив неабияку солідарність: громади, фермери та підприємці з країн Європи, США, Канади та Японії вже підтримали ініціативу та надали допомогу українським громадам.

Детальна інформація про те, як можна долучитися до проєкту, за посиланням.

врожай солідарність міжнародна підтримка деокувані регіони

Знак гривні
Знак гривні