Як морпіхи застосовують "Шилку" по наземних цілях
Військові ЗСУ з одного з підрозділів протиповітряної оборони розповіли, що використовують ЗСУ-23-4 «Шилка» для знищення ворожих цілей на Донеччині – не лише повітряних, а й наземних. За їхніми словами, радянська «Шилка» зарекомендувала себе непогано, тож досі може залишатись у строю.
Командир протиповітряного дивізіону однієї з окремих бригад морської піхоти на псевдо «Філін» розповів, що бійці ЗСУ ефективно використовують «Шилку» проти російської бойової техніки та піхоти, повідомляє АрміяInform.
"З усього нашого наявного протиповітряного озброєння ми найчастіше використовуємо саме «Шилку». Вона дуже добре знищує повітряні цілі. Проте часто з неї працюємо по наземних цілях: легкоброньована техніка, піхота тощо. Один бойовий виїзд на ній додає в нашу скарбничку не менше ніж 10 знищених рашистів", – розповідає військовий.
Зазначається, що конструкція озброєння «Шилки» дуже схожа на ЗУ-23-2, але вона в рази ефективніше. По-перше, на «Шилці» застосовується рідинне охолодження стволів, що підвищує її швидкострільність. По-друге, вона має чотири стволи, які можуть працювати кожен окремо чи одночасно. Під час роботи всіх стволів за неповні 4 хв вивантажується один БК, а це 2000 снарядів.
"За рахунок створення великої щільності вогню «Шилка» вважається потужною установкою. Вона легко може нищити легкоброньовані наземні цілі. Також є випадки, коли мої підопічні вражали танк. Тоді вона досить спокійно зняла з панцерника його захист, а далі бронебійні снаряди зробили свою справу", — пояснює командир.
За словами військових, по наземних цілях екіпаж працює у складі трьох осіб. Цього цілком достатньо. Оператору необхідно навестися по сліду трасувального боєприпасу. У таких випадках перша черга завжди пристрільна, а далі оператор працює точно по цілі. Разом із приладом нічного бачення «Шилку» можна використовувати вночі.
Для роботи по повітряних цілях на машині встановлений радіолокаційний комплекс. Він виявляє цілі, супроводжує їх, і через команди на розрахунковий пристрій бойова машина може працювати автоматично.
"Нещодавно ми виїхали на вогневу позицію неподалік одного з населених пунктів на Донеччині. Працювали по їхніх позиціях у посадці. Тоді дуже багато їх поклали, адже рашисти ще не встигли добре закріпитися на цій позиції. Проте за кілька хвилин відчув сильний удар в башту. Як виявилося, прилетів ПТУР.
Нам дуже пощастило, що ракета пройшла по дотичній і не зайшла всередину башти. Витримав перший шар броні. Також машина не заглухла, і ми змогли швидко покинути сектор обстрілу та відійти до розташування наших побратимів", — розповів старший оператор ЗСУ-23-4 «Шилка» на ім’я Дмитро.