Як діти бачать війну. Харківські учні збирають на укриття у школі, малюючи вражаючі комікси (ФОТО)
Для будівництва укриття на території харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямів, учні створили понад 100 коміксів та плакатів (галерея тут).
Серія дістала назву «Діти, які бачать війну». У своїх графічних роботах діти розповідають особисті історії про біль, страх та надію: про те, що кожен із них відчув на початку повномасштабного військового вторгнення Росії.
![Снимок экрана 2023-03-10 141814.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_141814.width-1000.png)
Катерина Ковальова, 10 років
![Снимок экрана 2023-03-10 141158.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_141158.width-1000.png)
Марина Кривобок, 15 років
До проєкту увійшли роботи учнів та викладачів Школи сучасних театрально-сценічних напрямів, Харківського художнього академічного ліцею та Всесвітньої організації "Сьоріндзі-кемпо".
![Снимок экрана 2023-03-10 141422.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_141422.width-1000.png)
Анастасія Драч, 16 років
![Снимок экрана 2023-03-10 142000.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_142000.width-1000.png)
Поліна Осьонова, 9 років
Зібрані під час реалізації проєкту кошти будуть використані на будівництво укриття на території харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямів, яка міститься у сумнозвісному районі "Салтівка". Внаслідок російських обстрілів тут знищено велику кількість житлових будівель, шкіл та дитячих садків.
![Снимок экрана 2023-03-10 143657.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_143657.width-1000.png)
Кароліна Левіна, 12 років
![Снимок экрана 2023-03-10 142411.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_142411.width-1000.png)
Марія Телепова, 11 років
На щастя, будівля школи вціліла, але продовжувати роботу колектив не може, адже заклад не має укриття, яке б гарантувало безпеку навчального процесу, навіть під час повітряних тривог.
![Снимок экрана 2023-03-10 142220.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_142220.width-1000.png)
Уляна Котляр, 12 років
![Снимок экрана 2023-03-10 142546.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_142546.width-1000.png)
Ірина Карнаух, 16 років
![Снимок экрана 2023-03-10 142932.png](/media/images/Snimok_ekrana_2023-03-10_142932.width-1000.png)
Аліса Тіраян, 17 років
У планах ініціаторів проєкту також видання книжки з найкращими графічними роботами, на це вони збирають окремі пожертви.
"Тільки-но буде зібрано достатньо коштів, ми одразу почнемо роботу над побудовою укриття для дітей харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямів.
А коли зберемо достатньо коштів для друку, запустимо в роботу перший наклад книги коміксів, до якої увійдуть найкращі роботи, створені дітьми та їх педагогами. Це видання буде символом важливого історичного та культурного шляху нашої країни і розкаже, як діти пережили надскладний період свого життя", — розповіли ініціатори проєкту.
Допомогти проєкту можна тут.