Іран таємно передав Росії мільйони набоїв і сотні тисяч снарядів і планує поставити ще більше, – Sky News

Іран таємно поставив РФ велику кількість набоїв, ракет і мінометних снарядів й планує відправити ще більше озброєння для війни в Україні.

Про це повідомляє Sky News.

Джерело видання стверджує, що два вантажних судна під російським прапором вийшли з іранського порту в січні і попрямували до Росії через Каспійське море, перевозячи приблизно 100 мільйонів набоїв і близько 300 000 снарядів. Ймовірно, йдеться про боєприпаси для ракетних установок, мінометів і кулеметів. Москва заплатила за озброєння готівкою.

"Росія продовжує використовувати Іран як "тилову базу", – заявило джерело у сфері безпеки, описуючи тісні військові зв'язки між двома країнами.

Джерело в силових структурах повідомило, що два вантажні кораблі, які, ймовірно, брали участь у перевезенні боєприпасів з Ірану до Росії, називаються "Муса Джаліль" і "Бегей". Обидва ходять під російським прапором.

skynews-boay-boat-ukraine-russia_6081088.jpg

"Муса Джаліль"

Один з кораблів покинув Іран приблизно 10 січня, а інший – приблизно 12 січня. За словами джерела Sky News, обидва судна перевозили близько 200 морських контейнерів зі зброєю.

skynews-boat-ukraine-russia_6081087.jpg

"Бегей"

Морський трекер MarineTraffic зафіксував ці два судна в іранському порту Амірабад на Каспійському морі 9 січня. Супутникові знімки наступного дня, отримані Sky News, показують, що принаймні одне з суден все ще перебуває в порту. Згідно з даними морського стеження, судно "Муса Джаліль" вийшло з порту близько 10 ранку за місцевим часом 10 січня, а "Бегей" відплив того ж дня.

skynews-ukraine-russia-war_6081040.jpg

Інфографіка: Sky News

12 січня обидва судна з невідомих причин зупинилися біля берегів Туркменістану на кілька днів. Потім "Муса Джаліль" і "Бегей" вирушили через Каспійське море і 27 січня прибули до російського порту Астрахань. За даними відстеження, вони перебували в порту кілька днів, перш ніж залишити його 3 лютого.

За даними джерела судна перевезли такий вантаж:

"Росія платить за боєприпаси готівкою і таким чином обходить західні санкції щодо неї, ігноруючи санкції проти Ірану", – додало джерело.

росія-іран боєприпаси союзники рф зброя для РФ

Знак гривні
Знак гривні