У лютому вперше від початку війни зросла середня зарплата, – дослідження

Ринок праці продовжує бити рекорди: кількість вакансій збільшується, зарплата потроху зростає, конкуренція знижується, центр і південь України відновлюються. Але є нюанс — роботодавці побоюються кадрового голоду.

Про це свідчать аналітичні дані порталу Work.ua.

Після січневого рекорду, коли на ринку праці було зафіксовано найбільшу кількість вакансій з моменту повномасштабного вторгнення РФ, тренд люто зростає. У лютому, за даними СУН (системи управління наймом Work.ua), кількість пропозицій роботи зросла на 11%, як порівняти з січнем.

Графік 1. Динаміка вакансій з січня до лютого проти 2022 та 2021 років.png

Найбільшу динаміку відновлення у лютому, як порівняти з січнем, показали Кіровоградська — 21%, Дніпропетровська — 15%, Чернівецька — 15%, Миколаївська — 14%, Чернігівська області — 14%. Як бачимо, ринок праці відновлюється на півдні та в центрі України.

Untitled.png

Лідирувати за кількістю розміщених вакансій продовжують Київська — 20 034 пропозицій роботи, Львівська — 6 914, Дніпропетровська — 6 401, Одеська — 4 469, Івано-Франківська області — 2 000. 

Графік 3. Скільки нових вакансій зʼявилось у лютому, як порівняти з січнем.png

Українці входять у весну з бажанням створювати, відбудовувати й робити Україну красивою. Помітна тенденція відновлення B2B бізнесу, медичної галузі й будівництва.

П’ятірка категорій з найбільшим приростом вакансій у лютому порівняно з січнем:

Найбільший приріст вакансій у лютому спостерігався за посадами «Садівник» (+133%), «Дизайнер інтер'єру» (+116%), «Інженер з пожежної безпеки» (+75%), «Помічник адвоката» (+65%), «Зубний технік» (+60%). Частіше в Україні шукають продавців-консультантів, менеджерів з продажу, бухгалтерів, водіїв і кухарів.

Графік 4. Пʼятірка посад за приростом вакансій у лютому.png

Усе більше українців знаходять роботу — як порівняти із січнем, у лютому шукачів стало менше, конкуренція зменшилась і тримається на рівні грудня 2022 року.

Графік 5. Динаміка конкуренції шукачів — середня кількість відгуків на вакансію на день.png

Найбільша конкуренція шукачів на вакансію спостерігається в Київській, Харківській, Вінницькій, Волинській, Запорізькій областях. У прифронтових регіонах шукачі активізуються. Ті, хто повернулись, почали шукати своє місце на ринку праці саме тут.

Найменша конкуренція у Закарпатській, Чернівецькій, Херсонській, Тернопільській, Кіровоградській областях.

Конкурентними лишаються посади, за якими не передбачено обов’язкової присутності в офісі, де можна працювати з будь-якої точки світу, наприклад, верстальник, спеціаліст чату, Front-end програміст, вебдизайнер.

Відчувається брак електрослюсарів, гірників, ендокринологів, лікарів УЗД, складальників верху взуття й програмістів ЧПК.

Зарплати почали зростати

Останній місяць зими відзначився, хоч і незначним, але зростанням заробітних плат. Вперше від повномасштабного вторгнення медіанна зарплата по Україні зросла з 15 000 до 15 500 грн. Помітні зарплатні коливання і на регіональному рівні, наприклад, у Львівській області, де минулого року платили від 14 000 до 15 000 грн, зараз пропонують у середньому 15 500.

Найвищу зарплату в лютому пропонували:

В окремих сферах також було зростання зарплат. Підвищення торкнулося топменеджерів і керівництва вищої ланки, фахівців, які працюють у страхуванні, сфері обслуговування, виробництві, займаються дизайном, та тих, хто працює у сфері телекомунікацій.

П'ятірка категорій з найбільшою зарплатою незмінна. Лідирує категорія «Нерухомість», в якій платять 30 000 грн. Далі «Топменеджмент, керівництво вищої ланки» — 30 000 грн; «Транспорт, автобізнес» — 22 500 грн; «Продаж, закупівля» — 20 000 грн та «Сільське господарство, агробізнес» — 19 500 грн.

Найменше оплачувалася робота прибиральників — 8 000 грн, санітарів — 8 500 грн, посудомийників — 9 000 грн, асистентів ветеринарного лікаря та майстрів виробничого навчання — по 10 000 грн.

Відчувається кадровий голод

За даними СУН (системи управління наймом Work.ua), в лютому в пошуках роботи перебувало більше жінок, аніж чоловіків — на ринок праці в останній місяць зими вийшло 35 011 шукачок, тоді як шукачів — 25 817.

У лютому збільшилось кандидатів, які шукали роботу дистанційно, на 16,84% більше ніж у січні.

Прибуло кандидатів у таких сферах:

За спостереженнями роботодавців, якими вони поділились на мініконференції Work.ua, кадровий голод почав відчуватися істотніше. На ринку праці багато молодих спеціалістів віком 16-24 років і тих, хто має досвід роботи понад 5 років. А от найбажаніших кандидатів, які підходять за досвідом, мало. У результаті компанії не можуть довго закрити вакансії.

Графік 6. Розподіл нових шукачів за досвідом роботи у лютому, як порівняти з січнем (1).png

відновлення україни зарплати ринок праці

Знак гривні
Знак гривні