Артилеристи ЗСУ застосовують сербські боєприпаси нового зразка ER Grad 2000 (ФОТО)

Сили оборони України застосовують сербські реактивні ракети калібру 122-мм нового зразка ER Grad 2000. Вони значно перевищують можливості інших ракет в арсеналі українського війська.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на аналітичну групу Ukraine Weapons Tracker.

Після публічного розголосу про можливий продаж Сербією 3500 ракет до РСЗВ через посередника аналітики UWP підтвердили, що сербські ракети дійсно були поставлені ЗСУ та використовуються українськими силами у війні проти Росії.

За даними UWP, ракети були помічені в Україні ще кілька місяців тому, проте з міркувань безпеки не публікувались OSINT-каналом.

FqFUXvPX0AQHEU_.jpg

122-мм ракети ER Grad 2000 в Україні. Фото: Ukraine Weapons Tracker

Заявляється, що боєприпаси у сербського підприємства Krušik придбала канадська компанія JNJ Export Import.

Із Сербії до Туреччини контейнери з боєприпасами транспортувала компанія Arca Savunma Sanayi Ticaret, а вже звідти через Словаччину ракети доставили до України.

ER Grad 2000

Головна відмінність реактивних боєприпасів ER Grad 2000 сербської оборонної компанії Krušik – збільшена до 40 км максимальна дальність ураження, що вдвічі більше за дальність радянських ракет 9М21ОФ. 

Для підвищення дальності польоту сербські конструктори замінили паливо у ракеті на більш потужне. Маса її бойової частини не змінилася й становить трохи більш як 19 кілограмів, а загальна вага зросла на три кілограми – до 69.

ER Grad 2000 можна ідентифікувати завдяки характерному ракетному двигуну, який, на відміну від інших ракет радянського зразка, має специфічну форму сопла та прямокутну форму аеродинамічних рулів.

FqFUqCAX0AIZA34.jpg

Фото: Фото: Ukraine Weapons Tracker

Ракети призначені для застосування із реактивних систем залпового вогню радянського зразка, таких як БМ-21 «Град», чехословацької RM-70, а також української «Верби».

На сьогодні разом зі 155-мм гаубицями 122-мм реактивна артилерія – це основа вогневої потужності українських сухопутних бригад, що беруть участь у російсько-українській війні.

122 мм калібр боєприпаси сербія артилерія зсу

Знак гривні
Знак гривні