"Імперська Росія: завоювання, геноцид і колонізація": у Брюсселі говоритимуть про розпад РФ
31 січня 2023 року з 9:30 до 18:30 у будівлі Європарламенту в Брюсселі відбудеться конференція "Імперська Росія: Завоювання, геноцид і колонізація. Перспективи деімперіалізації та деколонізації".
Про це повідомляють організатори заходу.
"Для багатьох, хто пережив російський гніт у минулому, війна в Україні може закінчитися лише тоді, коли Російська Федерація буде повністю відкинута і розгромлена. Щоб остаточно усунути загрозу миру, яку все ще становить Російська Федерація, міжнародна спільнота має домагатися рефедералізації російської держави.
Щоб розвинути цю ідею, представники ECR (Європейські консерватори та реформісти – правоцентристська політична група в Європарламенті) Анна Фотига та Косма Злотовський проведуть конференцію "Імперська Росія: Завоювання, геноцид і колонізація. Перспективи деімперіалізації та деколонізації", – йдеться у повідомленні.
Під час заходу будуть розглянуті такі теми, як "Імперська ідеологія (від Московії до "русского мира") та завоювання й експлуатація (від Івана Грозного до Владіміра Путіна)", "Вплив нападу Москви на Україну на нації та регіони в Російській Федерації", "Деімперіалізація та деколонізація. Тюрма народів після війни" та "Політика Заходу щодо Росії – за межами статус-кво".
"Царська, радянська чи путінська Росія не змінилася протягом століть. Вона керується тими ж імперськими інстинктами, повторюючи ту саму схему: завоювання, геноцид, колонізація, а потім намагається мовчки прийняти статус-кво, підкуповуючи міжнародну спільноту міражем економічного співробітництва або ілюзією величезного російського ринку. Наївно думати, що Російська Федерація може залишатися в тих самих конституційних і територіальних рамках.
Беручи до уваги національну та етнічну карту територій Російської Федерації, ми повинні обговорювати перспективи створення вільних і незалежних держав на пострадянському просторі, а також перспективи їхньої стабільності та процвітання. Міжнародне співтовариство зобов'язане підтримати права корінних народів, які в результаті російського завоювання і колонізації опинилися в межах кордонів Російської Федерації", – зазначають організатори.
У заході візьмуть участь активісти корінних народів РФ (будуть представлені Сибір, Ічкерія, Черкесія, Татарстан, Кубань, Башкортостан, Саха, Карелія та інші регіони), європейські політики, правозахисники та громадські діячі.