Українська САУ "Богдана" 155-мм калібру стає на серійні рейки (ФОТО)
У 2022 році в Україні профінансували серійне виробництво вітчизняної артилерійської установки «Богдана».
Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков.
Також міністр оприлюднив фотографію з новим шасі для серійних 155-мм самохідних установок українського виробництва.
Фото: Олексій Резніков/Фейсбук
"На фото – українська САУ «Богдана» калібру 155-мм. Одна така артсистема успішно пройшла випробування на полі бою. Нові артсистеми Міноборони профінансувало ще навесні 2022 року. Танки західного виробництва, які надійдуть за кілька місяців, на фронті буде підтримувати українська – у всіх розуміннях цього слова – артилерія.
Я вже озвучував свій підхід. Україна має бути максимально незалежною у всіх компонентах забезпечення оборони, де це можливо. Це робить нашу країну бажаним партнером, посилює наші позиції. Саме тому Міноборони нарощуватиме зусилля у контексті стимулювання українських виробників", – розповів міністр оборони.
За словами Резнікова, Міноборони весь минулий рік не припиняло закупівлі ОВТ у вітчизняних виробників. Зараз український обороно-промисловий комплекс розгортає виробництво у нових локаціях для збільшення потужностей.
Крім того, торік Міноборони підготувало перехід, щоб у 2023 році максимальний обсяг коштів було спрямовано українським виробникам. Це стосується усіх компонентів – від форми, взуття, бронежилетів і БПЛА до важкої зброї та боєприпасів.
САУ "Богдана"
Як інформує "Мілітарний", розробку першої в Україні колісної 155 мм артилерійської системи 2С22 «Богдана» почали у 2016 році на підприємстві «Краматорський завод важкого верстатобудування». Важливим аспектом розробки стало виробництво ствола для цієї САУ. Раніше в Україні подібного не виготовляли.
Навіть не завершивши повний цикл випробувань, САУ «Богдана» потрапила на війну.
САУ "Богдана"
У грудні 2022 року фото з вогневої позиції опублікувала 1 Спеціальна Бригада Спеціального Призначення ім. Івана Богуна.