Росія почала бити з С-400 ракетами 48Н6ДМ по містах, зокрема по Києву (ФОТО), – ЗМІ

Військовий портал Defense Express отримав фото уламків ракет, якими РФ обстріляла Київ 14 січня.

Видання стверджує, що йдеться про 48Н6ДМ від С-400. Це означає, що під загрозою аналогічних вкрай небезпечних невибіркових ударів ціла низка міст на значному віддалені від кордону чи лінії фронту.

"Defense Express з власних джерел отримав фото уламків цих зенітних ракет, які дозволяються без жодних варіантів їх ідентифікувати, як 48Н6ДМ через нанесені маркування. І попри те, що раніше ворог вже неодноразово застосовував ракети від С-300, мова йшла про ракети 5В55, які мають меншу дальність польоту та меншу бойову частину", – пише військовий портал.

12d63c32251f2f47.webp

Зазначається, що ракета 48Н6ДМ, якої немає на озброєнні ЗСУ, має більшу бойову частину, а головне – дальність польоту. Для 5В55 дальність ураження повітряних цілей становить до 75 км, а вага бойової частини – 133 кг. У 48Н6ДМ – 250 км та 180 кг відповідно.

Пусковим районом для пуску ракет 48Н6ДМ з С-400, з максимальною долею ймовірності, є територія білоруського аеродрому "Зябровка", який міститься під Гомелем, всього у 20 км від кордону з Україною. Саме цей аеродром у Білорусі вже офіційно фігурував як пусковий район С-300 для ударів по наземних об'єктах у Чернігівській області.

Доведена дальність пуску 48Н6ДМ у ролі ракети "земля-земля" становить від 230 км, і цей показник можливо вважати "від". Ця зона ураження дозволяє тримати під прицілом з території Білорусі не тільки столицю України, а й такі міста, як Житомир, Рівне, Луцьк та Львів.

6e963c3270f8096e.jpg

Раніше, через використання ЗС РФ ракет 5В55 з доведеною дальністю пуску по наземних цілях у 120 км, всі ці міста не перебували у зоні ризику. 120 км з "білоруського напряму" дозволяло тримати армії РФ у прицілі лише міста на умовній лінії Ковель – Сарни – Коростень.

Тепер з огляду на останній удар, а також те, що й серед уламків ракет, які ворог застосував ще у грудні також були знайдені елементи ракет 48Н6ДМ, Росія почала систематично використовувати й новіші та далекобійніші ракети вже від С-400.

"Важливо зазначити, що використання зенітних ракет для ударів по землі передбачає їх пуск за балістичною траєкторією. І їх перехоплення потребує комплексів протиракетної оборони, таких як Patriot PAC3 з кінетичними перехоплювачами MSE.

Також треба зважити на величезну максимальну швидкість ракети 48Н6ДМ – 2,5 км/с. Таким чином політ на 230 км становить орієнтовно декілька хвилин. Все це потребує адекватної реакції на сигнал повітряної тривоги.

Враховуючи механізм наведення ракети 48Н6ДМ у режимі "земля-земля", який, як і у 5В55 – радіокомандний, тобто для точності удару необхідно мати пряму радіолокаційну видимість між РЛС та ракетою, при дальності пуску 230 км управління ракетою втрачається на висоті приблизно 3 км. Далі ракета просто падає приблизно у район цілі за інерціальною системою навігації. Зенітні ракети 48Н6ДМ оснащені "контактним підривачем", який реагує на проходження поряд з повітряною ціллю. У випадку удару по наземній цілі він може спрацювати ще на незначній висоті або під час контакту з поверхнею", – наголошує Defense Express.

Видання додає, що пуски з С-400 ракетами 48Н6ДМ становлять значну загрозу для цивільного населення. Маса ракети 48Н6ДМ та її швидкість, разом із розміром бойової частини, дозволяє у разі потрапляння у житловий будинок легко пробити стіни чи дах та завдати значних руйнувань. У випадку підриву на незначній висоті – уразити уламками цивільне населення. Точність не дозволяє говорити про вибір для удару конкретного об'єкта і ціллю для атаки РФ може бути лише місто загалом.

ракетний терор РФ с-400 зябровка воєнні злочини рф

Знак гривні
Знак гривні