В Україні запускають загальнонаціональний телеканал. Там працюватимуть вихідці з медіа Медведчука

Віталій Кропачов (власник газового, вугільного, машинобудівного та інших бізнесів) запускає всеукраїнський інформаційний канал. Ukrainе World News стартує орієнтовно 22 січня.

Про це повідомляє Детектор медіа.

Інформацію про запуск каналу підтвердив технічний директор майбутнього телеканалу Дмитро Скидан (у минулому — техдиректор каналу «112 Україна», який працював на цій посаді до закриття каналу у 2021 році).

Дмитро Скидан підтвердив, що власником та інвестором каналу є бізнесмен Віталій Кропачов. 2022 року він купив ліцензію на цифрове мовлення 4 каналу, а також компанію «Ера продакшн». Невдовзі після продажу ліцензії майно 4 каналу було заарештоване, а потім передане Держкіно, адже власник каналу Олексій Ковальов перейшов на бік Росії. Згодом Ковальова вбили.

Генеральною продюсеркою Ukrainе World News буде Ольга Гіржева. З 2018 року Ольга Гіржева була головною редакторкою телеканалу NewsOne (зокрема й тоді, коли канал купив соратник Віктора Медведчука Тарас Козак), а до того дев’ять років працювала з Савіком Шустером. Вона також була шефредакторкою політичних токшоу «Інша Україна» і «Народ проти» на телеканалі ZIK.

Інформацію про причетність до проєкту колишнього керівника каналів Медведчука Єгора Бенкендорфа Дмитро Скидан заперечив: «Єгор Бенкендорф зараз не має стосунку. Якщо він у подальшому з’явиться, ми поінформуємо про це». Раніше Нестор Шуфрич, який формально володів компанією «Медіахолдинг Новини», розповів «Детектору медіа», що справами каналів Медведчука до їхнього остаточного закриття у березні 2022 року опікувався Єгор Бенкендорф.

Інших членів команди Дмитро Скидан називати не став. «Основна команда вже є — близько ста людей, — сказав він. — У команді будуть працювати вихідці з каналу “112”, які працювали там за його кращих часів. Ніхто не буде сперечатися, що цей канал із моменту свого запуску до його продажу Медведчуку, тобто до 2017 року, був каналом, який заклав основи сучасного новинного формату в Україні. Логічно, що ми хочемо запросити спеціалістів із цього каналу».

Зі слів Дмитра Скидана випливає, що канал не планує транслювати спільний телемарафон «Єдині новини». «Ми будемо робити те саме, але без участі у спільному марафоні», — сказав він. Відсутність намірів транслювати спільний марафон підтвердила й Ольга Гіржева, сказавши, що чекає остаточного рішення щодо цього (чийого, вона не уточнила).

Нагадаємо, рішення Ради національної безпеки і оборони «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану» від 18 березня постановило, що всі інформаційні телеканали, які мають загальноукраїнську ліцензію, повинні транслювати спільний телемарафон. Саме через невиконання цієї вимоги Прямому каналу, «Еспресо» і 5 каналу вимкнули цифровий ефір у мережі Т2.

Інформаційний простір телебачення медведчук

Знак гривні
Знак гривні