Понад 2,4 млн українців мешкають у пошкодженому житлі. Що з цим робитиме держава
Станом на осінь 2022 понад 2,4 мільйона українців мешкають у пошкодженому чи зруйнованому житлі. Через Дію заявки на компенсацію залишили вже понад 316 тисяч українців.
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Він наголосив, що це далеко неповний список постраждалих, який щодня поповнюється.
Фото: Олександр Кубраков/Фейсбук
"Проблема потребує чіткої державної політики, в такому чутливому питанні ми не можемо обмежуватись тимчасовими рішеннями", – заявив міністр.
За словами Кубракова, одним з інструментів регуляції питання компенсації за зруйноване житло покликаний законопроєкт №7198, який зараз перебуває на розгляді Верховної Ради.
Закон визначає, хто зможе отримати компенсацію, в якому вигляді, коли і як постраждала сторона зможе її використати для придбання нового житла.
"Реалізовувати державну політику компенсацій впроваджуватимемо у тісній взаємодії з місцевим самоврядуванням. Законопроєктом передбачається, що комісії з розгляду питань щодо надання компенсації будуть створюватися при кожній громаді чи військовій адміністрації. Цим ми максимально децентралізуємо повноваження в питанні компенсацій.
Щодо джерел фінансування, то ми розраховуємо, що це будуть заарештовані активи росії. Ми не хочемо перекладати тягар відбудови на платників податків, тому вже працюємо з міжнародними інституціями над залученням цих коштів у відбудову", – розповів міністр.
Кубраков зазначив, що держава не закриває законопроєктом №7198 всі питання щодо механізму компенсацій чи джерел фінансування. Документ є рамковим, під який розроблятиметься комплекс підзаконних актів.