Відео дня. Захоплений ЗСУ російський експортний танк Т-90С

Українські військові захопили рідкісний трофей – російський танк Т-90С, який передусім призначений для експорту.

Як повідомляє аналітична група Ukraine Weapons Tracker, це перший задокументований випадок захоплення Т-90С за весь час повномасштабного російського вторгнення.

"Ці танки, які спочатку призначалися для експорту, після серйозних втрат у бронетехніці були передані російській армії", – зазначили аналітики.

Як інформує "Мілітарний", цей танк має низку відмінностей у комплектації в порівнянні з базовою версією Т-90.

На відміну від танків Т-90А, які перебувають на озброєнні в армії РФ, експортний Т-90С не має інфрачервоних прожекторів «Штора» в лобовій частині башти. Замість них там встановлені додаткові контейнери динамічного захисту. Це одна з основних візуальних відмінностей між танками.

Також експортна модель легша в управлінні завдяки автоматичному перемиканню передач і приводу повороту від штурвала.

У жовтні 2022 засновник Defence Blog Ділан Малясов повідомив, що російські військові почали використовувати створені на продаж танки Т-90С. Тоді військові оглядачі припускали, що Росія мобілізувала танки, які могли призначатися для експорту в Алжир, Туркменістан або В’єтнам.

Український мілітарний центр припускає, що надходження на озброєння експортних танків Т-90С може означати, що російська армія зазнала великих втрат у бронетехніці, зокрема в основних бойових танках.

Також це може свідчити про наявність проблем в окупантів з ремонтом та відновленням пошкоджених бойових машин.

втрати ворога танки трофеї зсу

Знак гривні
Знак гривні