У Брянській області РФ загинули чотири українських бійці

Четверо українських військових – Юрій Горовець, Максим Михайлов, Тарас Карпюк та Богдан Лягов – загинули на території РФ під час виконання бойового завдання.

Про це повідомляє УП.

26 грудня ФСБ РФ заявила про вбивство чотирьох українців, які нібито намагалися проникнути на територію Брянської області, щоб провести "диверсійно-терористичні акти".

Російська спецслужба повідомила, що у загиблих було іноземне озброєння, зокрема пістолети-кулемети SIG Sauer, прилади зв'язку і навігації та чотири бомби загальною потужністю близько 40 кг у тротиловому еквіваленті.

ФСБ також оприлюднила дані українців. У спецслужбі повідомили, що при спробі потрапити на російську територію були вбиті: Юрій Горовець 1988 року народження, позивний "Святоша", його росіяни назвали командиром групи; Максим Михайлов 1990 р. н., позивний "Непийпиво"; Тарас Карпюк 1984 р. н., позивний "Тарасій"; Богдан Лягов 2003 р. н., позивний "Аполлон".

Загибель українських військовослужбовців згодом підтвердив боєць ЗСУ Євген Карась. З оприлюднених росіянами світлин він зробив висновок, що група потрапила на мінне поле. Він поділився спогадами про загиблих.

cac6a5f-1.jpg

Юрій Горовець

"Успішний диверсант. Це був його далеко не перший розвідувальний вихід. Росіяни заплатили страшну ціну… Націоналіст. Християнин. Актор. Мандрівник. Ветеран. Багаторічний учасник спільноти "Братство" Дмитра Корчинського", – написав він про Юрія Горовця.

f87be24-3.jpg

Максим Михайлов

"Козак "Непийпиво". Веселий і розпусний. Добрий та сміливий. Вічно молодий "провокатор Корчинського". М'який, але з вогником в очах. Романтик, який запалював пластидом зорі над окупованими територіями Брянщини, Курська і Бєлгорода", – розповів Карась про Максима Михайлова.

1bdc1da-4.jpg

Богдан Лягов

"З початку війни 19-річний хлопець почав воювати. Відразу зголосився в диверсійну групу. Можете уявити кількість вдалих операцій з лютого… Хлопець надзвичайно сміливий. Завжди викликався добровольцем. І хоча через юний вік нарікав, що часто не беруть на найскладніші завдання, але "Аполлон" був щасливий. Його вважали геніально здібним, бо показував одні з кращих результатів по фізичній та тактичній підготовці", – опублікував він спогад військового, який служив разом з Богданом Ляговим.

Журналістка і волонтерка Катерина Петренко поділилася спогадами про Максима Михайлова (Непийпиво) та Юрія Горовця (Святоша).

"Я завжди відмічала, які це красиві фізично, вмотивовані, дисципліновані та сильні люди.

З Максом ми якось гуляли містом, пили чай, який він назвав приворотним зіллям, і дуже багато сміялися. З ним ніколи не було нецікаво. Він був ніби справжній козак. Без ніби.

Святоша був командиром групи в складі чотирьох осіб, яка мала виконати завдання на території РФ на благо України. Загинули як Герої в тилу ворога. Заради всіх нас. Заради перемоги у війні та нашого вільного майбутнього.

Вони бійці-націоналісти. Нагадували мені характерників, особливо Макс. А Святоша завжди мав особливий спокій, зібраність та рішучість в погляді. Було помітно, що люди здатні на все за свої ідеї", – написала Петренко.

героям слава зсу війна втрати

Знак гривні
Знак гривні