Навіщо Кремль спланував нову масовану атаку і чому Росія сповільнить обстріли інфраструктури, – ISW
Попри те, що російські війська завдали наймасштабнішої атаки з початку повномасштабної війни, вони будуть змушені сповільнити темпи своєї кампанії проти критично важливої української інфраструктури.
Про це йдеться у свіжому огляді Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що російські війська завдали наймасштабніших з початку повномасштабної війни ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури у Києві, а також у Рівненській, Житомирській, Львівській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Волинській та Харківській областях.
Інститут припускає, що російські військові, ймовірно, використовували значну частину наявних у них систем високоточної зброї під час скоординованих ракетних ударів 15 листопада.
Експерти відзначають: збільшення відсотка збитих Україною ракет свідчить про покращення української протиповітряної оборони протягом останнього місяця, і український Генеральний штаб пов'язує це покращення з ефективністю систем протиповітряної оборони, наданих Заходом.
ISW також оцінює, що російські війська значно виснажують свої запаси високоточних систем озброєння і, ймовірно, будуть змушені сповільнити темпи своєї кампанії проти критично важливої української інфраструктури.
В огляді також йдеться про те, що польські офіційні особи оголосили, що ймовірна "ракета російського виробництва" впала на території Польщі в межах шести кілометрів від міжнародного кордону з Україною. Західні офіційні особи поки що не зробили остаточних заяв щодо цього інциденту й ISW продовжуватиме стежити за розвитком ситуації.
"Кремль підготував сьогоднішню масовану ракетну кампанію до того, як президент України Володимир Зеленський представив свою мирну пропозицію з 10 пунктів на саміті G20 15 листопада. Зеленський повторив, що Україна буде вести переговори з Росією, якщо Кремль повністю виведе свої війська з України, відновить територіальну цілісність України та забезпечить покарання за воєнні злочини серед інших положень щодо ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки.
Кремль, ймовірно, навмисно спланував масовану ракетну кампанію по Україні напередодні виступу Зеленського на саміті "Великої двадцятки", враховуючи, що ракетна кампанія в декількох напрямках вимагає значної військової підготовки. Неможливість розпочати таку масовану атаку в короткі терміни підкреслює незацікавленість Кремля у створенні підґрунтя для переговорів з Україною", – зазначають американські аналітики.
В ISW додають, що офіційний наратив Кремля навколо саміту G20 ще раз підтверджує незацікавленість Росії в перспективі мирних переговорів з Україною.
Основні висновки
- Російські війська здійснили найбільшу серію ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури України з початку війни, ймовірно, із застосуванням значної частини наявних у них високоточних систем озброєнь.
- Польські офіційні особи оголосили, що ймовірна "ракета російського виробництва" впала на території Польщі в межах шести кілометрів від міжнародного кордону з Україною.
- Російське військове командування, за повідомленнями, проігнорувало наявні плани наступальних операцій на Вугледарському напрямку і поспіхом відправило погано підготовлене підкріплення для витратного штурму Павлівки, що викликало постійну критику російського військового керівництва.
- Російські посадовці продовжували висувати умови, щоб змусити МАГАТЕ визнати російський контроль над Запорізькою атомною електростанцією і тим самим де-факто визнати російську анексію окупованої України.
- Росіяни все частіше звертаються до різних платформ у соціальних мережах, щоб висловити своє невдоволення проблемами з мобілізацією, що може спричинити організовані антивоєнні рухи в Росії.
- Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують контрнаступ у напрямку Сватового та Кремінної, а українські сили продовжують уражати російську логістику в тилу Луганської області.
- Армія РФ продовжувала наземні атаки в районі Бахмута, Авдіївки та Вугледара.
- Передчасні повідомлення про захоплення українськими військами території на лівому березі Дніпра викликали негативну реакцію в російському інформаційному просторі.
- Російські логістичні маршрути з Криму на південь України, ймовірно, сильно погіршилися.
- ЗС РФ продовжують поповнювати свої запаси, що зменшуються, білоруською військовою технікою.
- Російські чиновники продовжували мінімізувати роль маріонеткових чиновників на окупованих територіях на користь російських посадовців.