Контррозвідка СБУ нейтралізувала диверсантів, яких ФСБ залучило до підготовки ліквідації командирів ССО (ФОТО)

Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала диверсійно-розвідувальну групу ФСБ у результаті багатоетапної спецоперації у Києві та Сумській області.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Встановлено, що диверсанти розвідували пункти дислокації та переміщення українських військ на території столиці та в прикордонних районах північного сходу нашої держави.

"Одним із їхніх головних завдань був збір персональних даних та місць перебування командирів бойових підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Отриману інформацію агресор планував використати для підготовки до фізичної ліквідації українських захисників та знищення їх озброєння і військової техніки", – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, група була сформована кадровим співробітником ФСБ для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.

0d0d1c1fdf2621ab4749ecb703cbac53.jpg

До її складу увійшов мешканець прикордонного району Сумщини, який був завербований російською спецслужбою після початку повномасштабного вторгнення. За вказівкою ФСБ агент залучив до підривної діяльності ще одного місцевого жителя.

Для збору розвідданих вони «в темну» використовували свої зв’язки на території регіону, а також об’їжджали прикордонну місцевість і спостерігали за підрозділами Сил оборони.

Крім того, один з них їздив до Києва, де намагався приховано здійснювати фото-, відеофіксацію локацій українських захисників і передавати відповідні координати до РФ.

Співробітники СБУ затримали диверсантів, коли вони забирали зброю із заздалегідь облаштованого схрону на Сумщині для вчинення диверсій на території регіону.

983798dd0338cb3b9b1243f741aaaec6.jpg

Під час огляду схованки правоохоронці виявили 2 протитанкові міни ТМ-62М з підривачами, 2 бойові гранати РГО із запалами
та автомат Калашникова зі спорядженим магазином.

Також у ході обшуків за місцями проживання зловмисників виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами конспіративного листування з представником ФСБ.

14c70e8182491d791656d4d4385ff37d.jpg

Затриманим повідомлено про підозру за: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

диверсанти сбу контррозвідка агенти фсб

Знак гривні
Знак гривні