Світ мчить на всіх парах до "кліматичного пекла": висновки саміту в Єгипті щодо змін клімату

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що нині світ перебуває на шляху до "кліматичного пекла" на тлі зростання викидів парникових газів.

Про це йшлося у його вступній промові на кліматичному саміті в Єгипті, передає Sky News.

"Ми програємо. Викиди парникових газів збільшуються. Глобальна температура зростає. І наша планета швидко наближається до переломного моменту, які зроблять кліматичний хаос незворотним. Ми на автобані до "кліматичного пекла", і нога тисне на педаль газу", – заявив Гутерреш.

Генсек ООН назвав зміну клімату визначальною проблемою і центральним викликом нашого століття.

"Діяльність людини є причиною проблеми клімату. Людські дії мають бути й вирішенням. Наука однозначна: будь-яка можливість обмежити підвищення температури до 1,5 градуса означає досягнення глобальних чистих нульових викидів до 2050 року. Ми наближаємося до точки неповернення. Щоб уникнути страшної долі, усі країни G20 мають прискорити перехід просто зараз – у цьому десятилітті", – наголосив він.

Гутерреш закликав домовитися про "угоду кліматичної солідарності".

"Угода, згідно з якою усі країни докладуть додаткових зусиль, щоб скоротити викиди цього десятиліття відповідно до мети у 1,5 градуса. Угода, в якій розвинені економіки та ті, що розвиваються, об’єднуються навколо спільної стратегії й об’єднують потужності та ресурси на благо людства. Це або угода кліматичної солідарності, або колективна угода про самогубство", – підсумував генсек.

6 листопада Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) напередодні переговорів ООН щодо клімату в Шарм-ель-Шейху опублікувала попередню доповідь про стан клімату у 2022 році. Згідно з доповіддю, екстремальна спека, посуха та руйнівні повені торкнулися мільйонів людей і завдали мільярдних збитків цього року.

Останні вісім років можуть стати найтеплішими за всю історію спостережень, чому сприяють концентрації парникових газів, що постійно зростають, та накопичене тепло.

Концентрації основних парникових газів – вуглекислого газу, метану та закису азоту – у 2021 році знову досягли рекордних рівнів. Річний приріст концентрації метану був найвищим за історію спостережень. У 2022 році рівні вмісту цих трьох газів в атмосфері продовжують зростати.

"Що сильніше потепління, то гірші наслідки. Нині ми маємо такий високий рівень вуглекислого газу в атмосфері, що нижня межа в 1,5 °C, передбачена Паризькою угодою, є ледь досяжною", – заявив генеральний секретар ВМО, професор Петтері Таалас.

Джерела: Цензор.НЕТ, Forbes.ua.

глобальне потепління зміни клімату оон

Знак гривні
Знак гривні