Курт Волкер: Росія неминуче програє війну, Путін не має засобів для перемоги

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України та постійний представник США у НАТО у 2008-2009 роках Курт Волкер заявив, що єдиний фінал російсько-української війни – це беззаперечна поразка Росії.

Про це він сказав у інтерв’ю LRT, інформує Цензор.НЕТ.

Волкер заявив, що не бачить перспектив переговорів між Україною та Росією, оскільки Путін не налаштований на мирне врегулювання конфлікту.

"Я думаю, що Путін поставив перед собою низку військових цілей в Україні, яких він не в змозі досягти. І він усе більш відчайдушно прагне досягти цих цілей. Він їм відданий, і він не відступить. Але єдиний варіант, як може закінчитись ця війна, – це поразка Росії. Він не має засобів для перемоги. Вони програють, і я думаю, що це також матиме наслідки для нього в самій Росії. І він це знає, тому він у дуже скрутній ситуації, і на цьому етапі немає жодних перспектив будь-яких переговорів", – сказав дипломат.

Окрім цього, Волкер також вважає, що атаки РФ на цивільну інфраструктуру в Україні свідчать про їхню слабкість.

"Це останні витки конфлікту. Це займе трохи часу, цього року війна не закінчиться. Але, по-перше, те, що ми бачимо удари безпілотників і бомбардування українських міст, є ознакою слабкості Росії. Вони не мають можливості просуватися на полі бою. Вони не можуть захопити нові території. Вони навіть не можуть утримати ту територію, яка у них є... У них немає власної зброї, тому вони їдуть до Ірану, щоб отримати безпілотники, вони їдуть до Північної Кореї просити ракети, вони їдуть до білорусі та дістають боєприпаси зі складів", – зазначив дипломат.

Також він підкреслив, що мобілізаційні заходи у РФ не здатні змінити хід війни на її користь.

"Вони дійсно виснажили себе. Вони б не намагалися призвати 300 тисяч людей, якби вже не втратили понад сто тисяч. А нові солдати, яких вони вербують, ненавчені, непридатні, вони не хочуть бути там. Тож ці відчайдушні кроки показують слабкість Путіна, який намагається продовжувати цю війну", – сказав він.

Водночас Волкер висловив переконання, що українська армія у значно кращому становищі, включаючи й моральний аспект, що дозволить їй здобути низку успіхів на полі бою до настання зими.

"Українці дуже мотивовані, вони добре оснащені Заходом, вони дбали про свій особовий склад протягом усієї війни, тому вони в кращій формі, і вони тиснуть на російські сили. Ми бачимо повідомлення про їхні нові успіхи в Херсонській області, і вони, ймовірно, повернуть місто Херсон і всю цю область на захід від річки Дніпро до зими", – зазначив він.

Щодо можливості використання Росією ядерної зброї, Волкер вважає такий сценарій малоймовірним. Він зазначає, що якщо Путін з відчаю вдасться до ядерної зброї, це матиме катастрофічні наслідки. "Росіяни знають, що це був би кінець російської армії, якби вони це зробили", – каже дипломат.

Курт Волкер резюмує, що Москва неминуче програє війну в Україні, але загроза Росії для її сусідів нікуди не подінеться, тому єдиний спосіб забезпечити безпеку в Європі – прийняти Україну, а також Грузію і Молдову в НАТО.

волкер ескалація путін програш росії

Знак гривні
Знак гривні