Іранські дрони не здатні впоратися із завданнями, заради яких Росія їх закупила, – розвідка Британії
Іранські БПЛА Shahed-136 є недостатньо ефективними, вони не здатні виконувати покладені на них завдання.
Про це йдеться у свіжому звіті британської розвідки.
Зазначається, що Росія використовує іранські безпілотники щонайменше з серпня. Під час масованого ракетного обстрілу українських міст 10 жовтня їх теж запускали в повітряний простір України.
Згодом у Генштабі повідомили, що загалом російські окупанти вже використали 86 Shahed-136, з них 60% були знищені.
"Іранські БПЛА повільні і літають на малих висотах, що перетворює їх на легку мішень для звичайних засобів протиповітряної оборони. Росія досягла певного успіху, лише атакуючи кількома БПЛА одночасно", – йдеться у повідомленні.
У звіті також зазначили, що попри заявлену дальність польоту, яка нібито становить 2500 км, ці БПЛА мають невелике вибухове навантаження. Тож малоймовірно, що такий безпілотник здатен впоратися із завданням глибинного удару. А Росія, вочевидь, закупила іранські дрони саме для виконання таких функцій.
"Зважаючи на те, що російські тактичні бойові літаки все ще досягають обмеженого ефекту над територією України, відсутність надійних, стійких і точних ударних можливостей оперативного рівня є, ймовірно, однією з найбільш значних прогалин у можливостях Росії в Україні", – констатували в розвідці Британії.
Фото: itc.ua
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський, виступаючи на екстреному засіданні "Великої сімки" 11 жовтня, заявив, що Росія замовила в Ірану тисячі дронів-камікадзе.
"Одних тільки "шахедів" Росія замовила в Ірану 2400, за даними нашої розвідки... Тому важливо, щоб ми мали достатню кількість ракет для ППО і ПРО, і щоб вони були інтегровані з нашими системами оборони", – повідомив президент.
За словами Зеленського, атаки іранських безпілотників настільки масові, що повідомлення про їхнє збиття вранці 11 жовтня він отримував майже кожні 10 хвилин.