"Трибунал для Путіна та виключення РФ з Радбезу ООН", – українська організація-лауреат Нобелівської премії після нагороди

Олександра Матвійчук, – голова "Центру громадянських свобод", організації, що здобула Нобелівську премію миру, – вважає, що Росію мають виключити з Радбезу ООН і створити міжнародний трибунал для притягнення Путіна до відповідальності.

Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці.

"Зараз говорять армії, тому що раніше голоси правозахисників у нашому регіоні не було чути. Можливо, нас слухали на Комітеті ООН з прав людини, але точно не в тих залах, де приймаються рішення людьми при владі.

Якщо ми не хочемо жити у світі, де правила визначає той, хто має більш потужний військовий потенціал, а не верховенство права, такий стан речей належить змінити", – зазначила Матвійчук.

Очільниця "Центру громадянських свобод" наголосила на трьох речах:

  1. ООН та держави-учасниці мають провести реформу міжнародного миру та безпеки, щоб створити гарантії для всіх країн та їхніх громадян незалежно від їхньої участі чи неучасті у військових блоках, чи військової потужності. Росія має бути виключена із Ради безпеки ООН за систематичні порушення статуту ООН.
  2. ООН та держави-учасниці мають вирішити проблему «прогалини у відповідальності» та забезпечити шанс на справедливість сотням тисяч жертв воєнних злочинів. Без цього стійкий мир у нашому регіоні неможливий. Потрібно створити міжнародний трибунал та притягнути Путіна, Лукашенка та інших воєнних злочинців до відповідальності.
  3. Весь мій 20 річний досвід боротьби за свободу та права людини переконливо говорить, що звичайні люди мають набагато більший вплив, ніж вони собі думають. Масова мобілізація звичайних людей у різних країнах світу та їхній спільний голос можуть змінити світову історію швидше, ніж інтервенція ООН.

Також вона додала, що рада, що очолюваний нею ЦГС отримав Нобелівську премію разом із партнерами із "Меморіалу" та "Вясни". Водночас "Центр громадянських свобод" відреагував на нагороду подякою міжнародній спільноті.

obrezannoe-1.jpg

Центр Громадянських Свобод заснований у 2007 році для просування цінностей прав людини Своєї місією організація визначає становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ задля утвердження людської гідності. Про кампанії, організовані ЦГС, можна дізнатися тут.

премія миру трибунал для РФ нобель правозахисники

Знак гривні
Знак гривні