Виїзд чоловіків-студентів іноземних вишів за кордон наразі неможливий – ДПСУ

Українські студенти чоловічої статі, які навчаються за кордоном, більше не можуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану.

Про це в коментарі LIGA розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, вище військове керівництво з 14 вересня скасувало можливість перетину українського кордону студентами-чоловіками через масові підробки документів.

"Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання, – каже Демченко. – Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном".

За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підроблені документи про навчання у закордонних навчальних закладах.

Зважаючи на це, додає речник прикордонників, вище військове керівництво ухвалило нове рішення – з 14 вересня скасувати можливість пропуску навіть цій категорії громадян. "Тож на сьогодні чоловіків-студентів через кордон не пропускають", – заявляє Демченко.

Він додає, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону. 

"Це питання може бути вирішене, якщо внесуть зміни до постанови уряду №57", – додає речник.

Нагадаємо, Європейська студентська спілка (ESU) разом з Українською асоціацією студентів (UAS) висловили стурбованість ситуацією, з якою українські студенти стикаються на українському кордоні за останні кілька тижнів.

“Європейська студентська спілка та Українська асоціація студентів терміново закликають владу в Україні та на кордоні поважати наші спільні та спільні європейські цінності. Зокрема, ми закликаємо український уряд роз’яснити статус цих студентів і вказати чіткий шлях, яким вони дістануться до місця навчання, яким має старанно слідувати військова адміністрація та прикордонна влада”, – йдеться у заяві.

Знак гривні
Знак гривні