Повномасштабне вторгнення Росії готували ФСБ і ГРУ, – Bellingcat

Розслідувачі Bellingcat розповіли, що підготовку до повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого готували 120 офіцерів п'ятої служби Федеральної служби безпеки та 40 працівників Головного розвідувального управління Генштабу РФ.

Про це повідомляє Zn.ua з посиланням на Liga.net.

Саме від ФСБ і ГРУ російський диктатор Владімір Путін отримав стратегію захоплення влади в Україні та плани про воєнний бліцкриг, розповів журналіст Христо Грозєв.

Кожен офіцер ФСБ, який був залучений до планування війни, вів від 5 до 10 завербованих агентів. Загалом на своєму обліку п'ята служба мала понад 1000 таких персон. Проаналізувавши дані, отримані від них, російські офіцери звітували Путіну про політичну нестабільність та протестні настрої в Україні, а також про готовність більшості прийняти нову владу з Москви. 

За даними співрозмовника ЗМІ у правоохоронних органах, саме п'ята служба повністю курувала напрям роботи по Україні. Більшість цих офіцерів працювали під прикриттям, також у них є дипломатичний імунітет.

Щодо ГРУ, то там у 40 співробітників, які були залучені до планування війни, не було чітко зазначеного завдання. Часто деяких з них перекидали на інші проєкти. 

"Наприклад, відділ 29155 — приблизно 50 осіб, які раніше займалися переважно диверсіями та вбивствами в Європі — зараз займаються тільки Україною. Найпевніше, так і з іншими відділами", — заявив розслідувач Bellingcat.

ГРУшникам вдалося зібрати до початку війни 300 агентів, проте з початком повномасштабного вторгнення деякі з них відмовилися працювати зі своїми кураторами. Одного разу працівники ГРУ навіть викрали та стратили на військовому полігоні в селищі Сенежі завербованого в СБУ агента. Зробили це публічно, аби залякати інших.

Існує ще одна структура – Служба зовнішньої розвідки, яка неправильно спрогнозувала реакцію світу на вторгнення РФ в Україну. Через це, зазначив Грозєв, у Москві помилково оцінили масштаби ймовірної ізоляції.

"Є індикація, що довіра до (голови СЗР – ред.) Наришкіна втрачена", — упевнений розслідувач. 

Зараз російський диктатор мало довіряє й ФСБ, тому роль служби обмежили. У ГРУ таких провалів не було, тому їх роль навпаки підвищили. 

"Спостерігається ситуація, дзеркальна війні 2014 року, коли ФСБ виграло у ГРУ довіру Путіна після початку вторгнення на Донбас", - додав розслідувач. 

У квітні журналіст Христо Грозєв повідомляв, що диктатор Владімір Путін провів "чистку" у ФСБ. Під нею потрапили 150 офіцерів 5-ої служби, які займалися "українським питанням".

Крім цього, Грозєв повідомив про затримання ФСБ заступника директора Росгвардії Романа Гаврилова. Деякі джерела переконують, що це через "витік військової інформації, що призвів до загибелі людей", ще двоє стверджують, що причиною стало "марнотратне використання пального". 

спецслужби рф вторгнення РФ путінізм

Знак гривні
Знак гривні