В Україну прибули перші зенітки Gepard з Німеччини

Німеччина почала постачання зенітних самохідних артилерійських установок Gepard в Україну. 

Про це в ефірі єдиного телемарафону в понеділок розповів міністр оборони Олексій Резніков.

"Сьогодні офіційно зайшли три перших Gepard. Це зенітно-ракетні комплекси, до яких нам передані десятки тисяч набоїв. Ми очікуємо перших 15 Gepard. Три сьогодні заїхали в Україну. Вони сьогодні вже в розпорядженні Збройних сил України", – сказав Резніков.

Emdq1J6W8AEkR6w.jpg

Зенітна самохідна установка “Gepard”. Фото з відкритих джерел

Відповідаючи на запитання, чи можна очікувати постачання танків Leopard в Україну, Олексій Резніков сказав: «Я сподіваюся, що так. Насамперед ми почнемо з однієї з дружніх країн, у яких є танки Leopard, які готові нам передати. Це європейські країни. І спочатку наш план – це буде кілька десятків танків, на яких ми проводитимемо навчання наших танкових екіпажів, найімовірніше, у країнах Балтії».

За словами очільника оборонного відомства України, вже є домовленості про використання полігонів міжнародних партнерів для навчання українських військових.

«І після того, як танкові екіпажі будуть готові, тоді продовжуватимемо паралельно вести розмови про озброєння українських Збройних Сил сучасними танками», – додав міністр оборони України.

За його словами, йдеться не лише про Leopard, а й про інші танки, наприклад Abrams американського виробництва.

Нагадаємо, у середині липня офіційний Берлін опублікував список озброєння, яке ще планує поставити Україні, серед яких були 30 ЗСУ Gepard.

infogrfika-1.jpg

Інфографіка: АрміяInform

Зенітна установка Gepard призначена для захисту бронетанкових колон на марші та стаціонарних об’єктів від атак вертольотів та літаків на малих і надмалих висотах вдень та вночі за будь-яких погодних умов й в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

Читайте також: САУ PzH 2000, ЗРК IRIS-T SLM та БТР М113: Німеччина оприлюднила список зброї для України

Постачання боєприпасів для Gepard раніше вважалося проблемою, оскільки було доступно лише трохи менш як 60 тисяч 35-мм снарядів.

Gepard може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину. Втім, в реальних умовах він стріляє короткими чергами, пристосованими до цілі. Після кількох тижнів зусиль офіс німецького уряду спільно з Міністерством оборони Норвегії знайшли виробника, який може виготовляти додаткові боєприпаси.

Раніше виробник систем провів навчання українських солдатів з використання установок.

За матеріалами УП, АрміяІнформ, Мілітарний

україна-німеччина військова допомога gepard

Знак гривні
Знак гривні