Війна в Україні руйнує російський ринок експорту зброї – Foreign Policy

Російські плани щодо експорту своєї зброї до інших країн руйнуються через втрати у війні проти України. Це позбавляє РФ значних джерел прибутку.

Про це йдеться у статті Foreign Policy, передає Укрінформ.

Як заявили представники Пентагону і розвідки США, очікується, що запланований Кремлем великий продаж зброї до Африки постраждає через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Це позбавляє Росію серйозного джерела прибутків.

Серйозні втрати Росією високотехнологічної техніки в Україні, зокрема сотень танків та гелікоптерів, призведуть до значного уповільнення постачання зброї Кремля до Африки. 

Своєю чергою це може призвести до початку домінування на ринку Африки конкурентів Росії, таких як Китай та США.

За підрахунками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу, на Росію припадає майже половина основного експорту озброєнь до Африки, переважно вона постачає зброю до Алжиру, Єгипту, Судану та Анголи.

"Ми очікуємо, що у них виникнуть реальні проблеми з доставкою обладнання через те, що вони втрачають техніку в Україні", – сказав представник американської розвідки на умовах анонімності.

У Пентагоні вбачають серйозні наслідки для оборонно-промислової бази Росії через санкції США та Заходу, які вже підірвали здатність Кремля поповнювати запаси складних деталей, таких як системи наведення та мікрочипи, що використовуються у високоточних боєприпасах.

Нагадаємо, що на Росію припадає близько однієї п'ятої світового продажу зброї. Вона має довгу історію постачання гелікоптерів, таких як Мі-17 та Мі-35, африканським клієнтам для операцій із боротьби з повстанцями. Експерти кажуть, що чиновники в африканських країнах дедалі більше переймаються отриманням запчастин для систем радянської доби, які активно використовуються в Україні.

втрати ворога зброя знищена техніка

Знак гривні
Знак гривні