"Рамштайн-4": є нові зобов’язання партнерів, які стосуються і суші, і моря, і неба – Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив деталі четвертої онлайн-зустрічі у форматі "Рамштайн", який об’єднує вже 50 країн з усіх континентів, крім Антарктиди.

Міністр зазначив, що не може розголошувати подробиць щодо нових домовленостей про постачання зброї Україні.

"За домовленістю з колегами, тримаємо інтригу щодо левової частки діючих та нових пакетів допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого. Спочатку їх відчує ворог на полі бою. Позитивним сигналом зустрічі є нові зобов’язання партнерів. Які стосуються і суші, і моря, і неба", – повідомив Резніков.

Очільник МОУ розповів, що в черговому пакеті допомоги від США, який планується оголосити цього тижня, серед іншого, будуть чотири системи М142 HIMARS і що ця зброя вже впливає на хід бойових дій.

"Відзначу, що і американські партнери, і колеги з інших країн висловили захоплення майстерністю наших воїнів, у тому числі тим, як вони застосовують артилерію та «хаймарси».

Серед іншого, учасникам зустрічі було представлено огляд результатів протистояння на полі бою, насамперед – втрат російських окупантів у живій силі, техніці, спроможностях російської армії загалом. Це вражаючі цифри. Які доводять, що Україна насправді є щитом Європи. Важливо, що цей огляд був підготовлений саме партнерами на основі їхніх даних та оцінок", – зазначив Резніков.

294940995_456260486510308_6655191653683432409_n.jpg

Фото: Олексій Резніков/Фейсбук

Під час зустрічі у форматі "Рамштайн" Резніков наголосив на трьох пріоритетах України:

Одна з них – розблокування наших портів та забезпечення безпеки у західній частині Чорного моря. Перші результати у вигляді звільнення острова Зміїний усі бачили. Ця робота триває. Не виключені нові «жести доброї волі» від окупантів.

Також міністр оборони відзначив три речі, на яких наголошували партнери у форматі "Рамштайн".

"Перше – низка країн прямим текстом заявила, що жодної «втоми» від війни в Україні немає і не буде. Є розуміння, що на кону не Україна, а безпека всієї Європи.

Весь світ бачить, як наші захисники і захисниці тримають лінію фронту завдовжки понад 2500 км. Це як відстань від Варшави до Барселони. Усвідомлення України як щита Європи на сході пришвидшується. Загалом спільна позиція учасників «Рамштайну» – підтримувати Україну до перемоги.

Друге – було кілька разів підкреслено, що час є дуже важливим.

Третє – багато партнерів готові тренувати наших воїнів. Це можливість отримати якісний резерв, який опанує західні озброєння та техніку. І створить умови для збільшення обсягу підтримки", – підсумував Резніков.

Водночас міністр оборони США Ллойд Остін заявив на підсумковій пресконференції у Пентагоні, що зустріч Контактної групи з питань оборони України, так званий Рамштайн-4, була дуже продуктивною, оскільки багато країн виступили з новими ініціативами щодо посилення можливостей ЗСУ.

військова допомога рамштайн партнери України

Знак гривні
Знак гривні