Американські сенатори закликали Пентагон оперативно надати засоби ПРО/ППО та винищувачі для ЗСУ

Шість американських сенаторів звернулися до міністерства оборони США з проханням пришвидшити передачу Україні критично важливої військової допомоги.

Лист парламентарів опублікований на сайті сенатора Дена Саллівана (Аляска), передає "Мілітарний".

Автори звернення просять Пентагон розглянути включення до наступного пакета допомоги Україні винищувачі четвертого покоління та витрати на підготовку українських пілотів.

Минулого місяця сенатори мали зустріч з українською делегацією Повітряних сил, зокрема, пілотами винищувачів та офіцерами зенітних ракетних військ. Під час перемовин 23 червня представники Сенату отримали достовірну інформацію про реальні потреби України для захисту міст від повітряних загроз (бомбардування та ракетні обстріли).

290981747_576042510555203_1662597673973849732_n-1536x1024.jpg

Сенатор Ден Салліван та делегація Повітряних сил ЗСУ, червень 2022, США

Автори листа вважають, що засоби ПРО/ППО мають бути першочергово додані до наступних пакетів військової допомоги. Зокрема вони відзначають потребу у мобільному ЗРК Avanger та комплексах C-RAM (Counter Rocket, Artillery, and Mortar).

Також сенатори закликають підвищити темпи постачання тих американських систем, які вже освоєні ЗСУ: 155 мм гармат та РСЗВ HIMARS, бронетранспортери (ймовірно, маються на увазі M113) та БПЛА.

Американські парламентарі вважають, що допомога Пентагону має бути “вирішальною, а не поступовою”. Такий підхід на їхню думку зможе суттєво вплинути на перебіг бойових дій на Донбасі та Півдні України.

україна-сша військова допомога пентагон

Знак гривні
Знак гривні