Уже близько 500 бурятських контрактників відмовилися воювати в Україні
Уже 500 військових з Бурятії розвірвали контракт з армією РФ та змогли повернутися додому. Чергова група з 150 людей прибула до Республіки Бурятія 9 липня.
Про це інформує "Новинарня" з посиланням на The Insider.
Очільниця Фонду “Свободная Бурятия” Олександра Гармажапова розповіла, що згідно із законом, контрактники мають повне право розірвати контракт і не воювати в Україні, проте їм погрожують кримінальними справами, замикають, відбирають телефони, не приймають рапорти.
Читайте також: Усі наші розмови довкола «бурятів» – частково знімають вину з росіян
«Командири вдають, що не бачать рапорти, ставлять печатки «схильний до брехні та зради». До нас звернулося близько 300-350 контрактників, і з кожним днем їх стає дедалі більше. Сумарно через нас пройшло близько 500 людей. Це все люди, які кажуть, що вони не хочуть воювати, що вони не розуміють, що там роблять. Також звертаються з інших регіонів. Зараз виникла ситуація з тувинськими військовослужбовцями. Вони ще три тижні тому написали рапорти про розірвання служби, але їх не прийняли, і до 20 осіб зараз замкнено у комендатурі одного з районів, окупованих на сході України, і не випускають», – зазначила вона.
Фото: THE INSIDER
Гармажапова нагадала, що тиждень тому було опубліковано звернення дружин військовослужбовців із Бурятії, які просили замінити їх на інших чоловіків і повернути їх додому. Насправді їхні чоловіки вже поверталися додому, але на момент публікації звернення їх розвернули, деяким довелося вистрибувати з автобуса на ходу.
“На момент запису відео їхні чоловіки вже написали рапорти про розірвання контракту. Але вийшло так, що після появи їхнього відеозвернення в мережі автобус із цими чоловіками, які вже їхали додому, розвернули, і їх знову відправили на територію, окуповану в Україні, і залишили там ще на 10 днів”, – додала вона.
Відмовлятися воювати бурятських військових мотивує не лише страх, а й нерозуміння того, чому вони мають «денацифікувати» Україну, пояснює Гармажапова.
«Зі мною зв'язувався один військовий, якому вдалося розірвати контракт, він сказав: «Я не хочу бути окупантом. І я не розумію, чому ми «денацифікуємо» Україну, якщо я 9 років жив у Москві й стикався там із расизмом та ксенофобією».