Тихоокеанський рубіж. Кулеба закликав держави Океанії протидіяти Росії

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна розвиватиме відносини з Тихоокеанським регіоном.

"Ми маємо йти за обрій, захищаючи наші національні інтереси, тому о 7:30 ранку за Києвом я онлайн побував у Суві, столиці Республіки Фіджі у Тихому океані, де на цей момент на годиннику було 16:30.

Перший в історії виступ міністра закордонних справ України на Форумі тихоокеанських островів.

Називається “форум”, але насправді це найбільша в Океанії міжурядова організація. До неї входять 18 членів: Австралія, Вануаті, Кірибаті, Маршаллові Острови, Федеративні Штати Мікронезії, Науру, Нова Зеландія, Острови Кука, Ніуе (самоврядування в асоціації з Новою Зеландією), Палау, Папуа Нова Гвінея, Самоа, Тонга, Тувалу, Фіджі, Соломонові Острови, Нова Каледонія та Французька Полінезія (залежні від Франції).

Це найбільш віддалений від України географічно регіон світу. Нас розділяють два океани та десятки тисяч кілометрів, але держави регіону – наші друзі та стоять на нашому боці у протидії російській агресії. 14 держав Океанії проголосували за резолюцію Генасамблеї ООН 2 березня, яка засудила російську агресію та наказала Росії припинити бойові дії та вивести війська.

292544392_10159923847908389_4637881686471535688_n.jpg

Фото: Дмитро Кулеба/Фейсбук

Сьогодні я закликав держави Океанії:

- продовжувати підтримку України в ООН та голосування за резолюції, пов’язані з Україною;

- приєднатися до міжнародних санкцій проти Росії;

- обмежити морську активність Росії у своїх територіальних водах
Запобігти використанню Росією їхніх юрисдикцій для порятунку від санкцій.

Я також застеріг наших океанських друзів від загроз російської пропаганди та будь-яких спільних проєктів з Росією.

Ми будемо розвивати відносини з регіоном. Я переконаний, що українська дипломатія сьогодні має бути справді глобальною, якщо ми хочемо розширювати горизонти та ефективно протидіяти російському впливу. Такі події як сьогоднішній форум дозволяють консолідувати міжнародну підтримку, залучати додаткові голоси на підтримку України в ООН та знаходити нових друзів для України навіть далеко за двома океанами", – зазначив Кулеба.

кулеба океанія санкції дипломатія

Знак гривні
Знак гривні