Український борщ внесли до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Сьогодні, 1 липня, на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ – це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО", – наголосив Ткаченко.

"Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами, – зазначив міністр – Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське. Але пам'ятайте та будьте певні – як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо".

maxresdefault1-e1571132817460.jpg

Ілюстрація з відкритих джерел

Як розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, у березні 2021 року МЗС України внесло на розгляд ЮНЕСКО номінаційне досьє щодо українського елементу «Культура приготування українського борщу» до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

"За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена в чергу на розгляд у 2023 році. Проте, розпочата Росією війна проти України, за оцінками Організації, створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини, та було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку – Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Зауважу, що це безпрецедентна практика для ЮНЕСКО, коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку розглядатиметься у надтерміновому порядку та буде включена до іншого Списку Організації", – розповіла Джапарова.

борщ юнеско спадщина

Знак гривні
Знак гривні