Українські спецпризначенці з батальйону "Шаман" здійснювали рейди у Росії – The Times

Елітні українські спецпризначенці проводили рейди у глибокому тилу армії РФ, зокрема на території Росії. Про це пише The Times.

Видання поспілкувалося із неназваним представником української військової розвідки та бійцями з позивними "Красунчик" і "Двадцять другий" – двома 25-річними сержантами, які воюють із РФ з початку вторгнення у 2014 році.

За даними журналістів, йдеться про батальйон "Шаман", перекладає Liga.net. Це прізвисько 10-го загону спецпризначенців, штурмової та розвідувальної частини української військової розвідки. У нього приймають тих, хто проходить виснажливі випробування. Бійці мають навички у дайвінгу, стрибках з парашутом та альпінізмі.

Зазначається, що члени батальйону воювали пліч-о-пліч з американськими та британськими колегами в Афганістані та заробили славу вершків українських спецпризначенців. "Ми посилаємо їх для виконання найскладніших завдань, тому що вони найкращі та найсміливіші. Вони надзвичайно важливі для військових дій", – сказав розвідник на умовах анонімності.

У статті зазначається, що місія батальйону "Шаман" – знищення інфраструктури, яка є життєво важливою для бойових дій Кремля. Для цього було зроблено кілька таємних рейдів на територію Росії, куди спецпризначенців уночі закидав гелікоптер, перетинаючи кордон на низькій висоті.

Точні цілі спецпризначенців засекречені, але факт існування таких рейдів допомагає пояснити саботаж на російських нафтопереробних заводах, складах боєприпасів та комунікаційних мережах, пишуть журналісти.

"Найцікавіші місії відбуваються у тилу ворога; встановлення вибухових речовин за лінією фронту, за кордоном", – сказав боєць із позивним "Двадцять другий". За словами "Красунчика", росіяни у разі таких рейдів не знають, що сталося. "Вони часто не можуть повірити, що ми були там", – додав спецпризначенець.

Однак елітні спецпризначенці беруть участь не лише в атаках у тилу. Серед їхніх завдань також є координація менш досвідченої піхоти та участь у боях в Україні. Зокрема вони "зустрічали" російських спецпризначенців на аеродромі "Антонов" у Гостомелі, зачищали село Мощун під Києвом, брали участь у всіх важливих битвах у районі столиці та переслідували росіян, коли ті бігли до Білорусі через Чорнобильську зону відчуження.

спецоперації розвідка російсько-українська війна

Знак гривні
Знак гривні