У Росії відбувся дефолт за зовнішнім боргом, – Bloomberg

У Росії вночі 27 червня відбувся дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті через запроваджені санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Bloomberg.

Протягом місяців РФ знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після повномасштабного вторгнення Кремля в Україну. Але наприкінці дня в неділю закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США до 27 травня, і це вважається дефолтом у разі пропуску платежу.

Як пише видання, це є ознакою того, що країна перетворюється на "економічного, фінансового та політичного ізгоя".

З початку березня валютні резерви центрального банку РФ залишаються замороженими, а найбільші банки – відірваними від світової фінансової системи.

Але з огляду на шкоду, якої санкції вже завдали економіці та ринкам, дефолт є швидше символічним.

Сама ж Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, але немає можливості здійснити оплату.

Минулого тижня Росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи "форс-мажорну" ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

Як пише Bloomberg, встаннє Росія зазнавала дефолту стосовно своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли більшовики відмовилися від боргового тягаря Російської імперії в 1918 році.

санкції російсько-українська війна дефолт рф

Знак гривні
Знак гривні