Том Купер: Армія РФ не навчена воювати вночі й не любить нічні зіткнення

Австрійський військовий аналітик, експерт із застосування бойової авіації Томас Купер уважно стежить за воєнними діями в Україні від самого початку вторгнення Росії. Публікуємо головні тези його чергового аналізу про війну в Україні.

Аналіз опубліковано 15 червня.

ПОВІТРЯ

Вчора українці збили три крилатих ракети «Калібр», що наближалися від Чорного моря (одну з ПЗРК) – і ще одну – мабуть, Х-22 чи Х-59 – десь біля Чернігова.

Московські «вишестоящі органи» відзвітували, що «знищили арсенал артилерійського озброєння та боєприпасів». Деякі росіяни тепер запевняють, що це було перше бойове застосування ракет «Калібр-М» [нова модифікація, розробка яких, якщо вірити рос. Вікіпедії, ведеться з 2018 р. – перекл.].

Є одне відео, зроблене інфрачервоною камерою гелікоптера ПКС рф. Імовірно, на ньому ми бачимо, що некеровані ракети, які випускають Су-25 ПКС, мають не таке аж велике розсіювання, як вважається. Відповідно до супровідного коментаря, їх [Су-25 – перекл.] використовують як «летючі РСЗВ». Гадаю, українські військові не жалітимуться на те, що росіяни «думкою багатіють».

Також повідомляли, що в районі Ізюма дві російські ракети класу «повітря – повітря» не влучили у пару українських Су-25. Мене трохи здивувало, що «вишестоящі органи» не заявили миттю про «збиття» обох літаків: натомість, вони сказали, що збили Міг-29 над Слов’янськом та Мі-24 над Снігурівкою (Миколаївська обл.) – обидва з систем ППО. Ну, може те відео зняли ще 3-4 дні тому…

БИТВА ЗА ДОНБАС

Минуло кілька днів відтоді, як росіяни заявили, що їм потрібно «два дні, щоб перегрупуватися для наступу» — майже на всій лінії фронту.

Ізюм… Новин щодо наступів чи відступів немає, проте надходили повідомлення про удари Повітряних сил ЗСУ (за стилем схожі на російські: «насипай – кудись поцілиш»), а ще українці заявили, що збили Ка-52. Також відомо, що контрнаступ на Ізюм очолює 93-тя механізована бригада.

Святогірськ – Слов’янськ… Після чотирьох днів важкого наступу росіяни захопили Богородичне. Аж раптом виявилося, що вони втратили все, чого досягли у Долині, тож тепер вони знову наступають на неї з трьох напрямків. Село із населенням у 1000 людей атакують три російські тактичні армії... Що тут скажеш.

Сєвєродонецьк… Доки росіяни гадають, скількох українських військових вони «оточили» на заводі «Азот» — 500 чи 2000, українці залучили підрозділи 112-ої бригади тероборони та розпочали локальну контратаку в північному напрямку.

Виступ біля Попасної… Після того, як росіянам не вдалося досягнути траси Т1302 чи принаймні захопити Золоте або Тошківку, вони відступили з Нагірного й Білогорівки, а тепер, здається, готуються успішно втратити Василівку й Ниркове.

Однак вони заявляють, що захопили Врубівку й половину Комишувахи, атакували Берестове (але українці кажуть, що швидко відбили цю атаку), а також підійшли до Вершини, що за кількадесят кілометрів на південь, на трасі М-03 до Бахмута: кажуть навіть, що вони її вже захопили. Як справді так, це погані новини для українських військових, які утримують лінію фронту далі на південь, між Миронівкою та Семигір’ям, бо тоді їхню головну лінію постачання буде перекрито.

ПІВДЕНЬ

Українці продовжують тиснути у напрямку Херсона, все ще широким фронтом. Вони роблять це, щоби російські війська розпорошились уздовж лінії фронту, адже росіяни мають перевагу в артилерії – відповідно, поступ вдається повільним. Причина низької швидкості в тому, що майже все робить піхота, вдаючись до інфільтраційних дій вночі – цьому росіяни не можуть дати ради.

Армія рф не навчена воювати вночі й не любить такі зіткнення. Схоже що українці наразі поставили собі такі цілі: Снігурівка, Велика Олександрівка, Старосілля, Киселівка (останню вже зачищають, агентурна розвідка повідомляє, що ЗСУ вже просунулися далі на південний схід), а також Миколаївка. Ймовірно, українці вже звільнили Олександрівку та Станіслав на півдні [лінії фронту – перекл.], а також агентурна розвідка повідомляє, що вони вже ведуть наступ на Томину Балку. Ба більше, вчора українські війська заявили, що збили гелікоптер Ка-52 ПКС рф «у Херсонській області».

До слова, у Новій Каховці у повітря злетів російський склад. Причина – невідома [певно, слизькі цигарки – перекл.].

З оригіналом можна ознайомитись за цим посиланням, а повний переклад розміщено на фейсбук-сторінці Ростислава Семківа.

стратегія хід війни тактика

Знак гривні
Знак гривні