Як ЗСУ застосовують німецькі міни DM22

Збройні Сили України активно застосовують німецькі протибортові міни DM22. Про це повідомляє Мілітарний.

У травні стало відомо, що уряд Німеччини постачив Україні додаткове озброєння для боротьби з російською агресією, зокрема й міни спрямованої дії DM22.

Українські диверсійно-розвідувальні групи вже активно їх використовують на маршрутах противника, що демонструється на відео росіян, які інколи знаходять замасковані міни DM22.

Scraaeenshot_1.jpg

Німецька міна DM22 в Україні. Кадр з відео ЗМІ РФ

Ураження машини противника завдається шляхом вибуху кумулятивної гранати, викинутої зі верстата вибивним пороховим зарядом, яка потрапляє в борт машини.

Кумулятивний струмінь, пробивши борт, пошкоджує внутрішнє обладнання машини, а висока температура струменя та бризки проплавленої броні спричиняють пожежу всередині машини.

FURgpthXEAAONlf.jpg

Німецькі міни DM31 та DM22 на озброєнні ЗСУ. Фото: @kms_d4k

За класифікацією NATO міна DM22 належить до категорії K-Kill, тобто до мін, що знищують машину супротивника.

Датчиком цілі цієї міни є тонкий оптоволоконний кабель, який викладається на ґрунт у бік польоту гранати.

При пошкодженні (перетисканні, обриві) кабелю гусеницею або колесом машини електронна схема міни видає імпульс на електрозаймач порохового заряду, який кидає гранату в напрямку цілі.

Міна стріляє стабілізованою плавниковою кумулятивною бойовою частиною, яка може точно уражати цілі на відстані до 40 метрів (для DM12) та до 100 метрів (для DM22). Дані про те, що може пробити кумулятивний заряд міни, різняться, але вона здатна пробити броню завтовшки понад 100 мм.

Нещодавно батальйон оперативного призначення Нацгвардії ім. Сергія Кульчицького оприлюднив відео, на якому, ймовірно, продемонстровано ураження техніки противника міною DM22.

міни зсу військова допомога зброя

Знак гривні
Знак гривні