Українські військові почали навчання з освоєння пускових установок HIMARS M142

Військові Збройних Сил України почали навчання з освоєння пускових установок HIMARS M142, які передають Сполучені Штати Америки.

Військові Збройних Сил України почали навчання з освоєння пускових установок HIMARS M142, які передають Сполучені Штати Америки.

Про це пише Defence Blog, повідомляє Мілітарний.

За словами високопоставленого чиновника Міноборони США, перша група українських військових розпочала навчання поводженню з цим РСЗВ у невідомому місці за межами країни.

Навчання роботі з американськими ракетними артилерійськими системами підвищеної мобільності HIMARS проводитиметься за спеціальним планом підготовки. Про це під час брифінгу повідомив заступника міністра оборони США з питань політики Колін Каль.

За його словами, навчання українських військових поводженню з цим озброєнням триватиме кілька тижнів.

HIMARS-1.jpg

HIMARS. Photo credits: shephardmedia.com

Три тижні піде на навчання безпосередньої роботи із системою, також українські військові пройдуть додаткове навчання з технічного обслуговування цієї системи зброї.

За словами Коліна Каля, HIMARS були попередньо розміщені в Європі, щоб швидко доставити їх в Україну та почати навчання персоналу використовувати цю зброю якомога швидше.

1 червня США затвердили новий пакет військової допомоги Україні, яка включає ракетні артилерійські системи HIMARS та реактивні боєприпаси до них.

Україна отримає зброю в рамках пакета допомоги на 700 млн доларів США.

Загалом новий пакет допомоги передбачає передачу:

Strilba-z-raketnogo-kompleksu-HIMARS-1536x864.jpg

HIMARS. Photo credits: U.S. Army photo by Markus Rauchenberge

M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System – з англійської “високомобільна артилерійська ракетна система”) як шасі використовує 6-колісну тактичну вантажівку M1140 FMTV. Пускову установку можна використовувати як реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) з боєприпасами різної дальності та як оперативно-тактичний ракетний комплекс.

HIMARS ВСУ зброя ЗСУ армія

Знак гривні
Знак гривні