Росія найближчим часом застосовуватиме в Україні "сирійській досвід", – Генштаб ЗСУ

Найближчим часом РФ застосовуватиме в Україні так званий сирійський досвід. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов, передає Інтерфакс Україна.

"Виходячи з розвитку ситуації та характеру діяльності групувань противника в операційних районах, найближчим часом пріоритетними завданнями для противника будуть: нарощування інтенсивності застосування авіації та завдання ракетних ударів і по позиціях наших військ, і по цивільних і логістичних об'єктах на всій території України, продовження тотального знищення цивільної інфраструктури та мирного населення, насамперед шляхом завдання ракетно-авіаційних ударів. Це так званий сирійський досвід", – сказав Громов на брифінгу в Медіацентрі "Україна – Укрінформ" у четвер.

За його словами, подальшою метою є оточення та знищення угрупування Об'єднаних сил, створення стійкого сухопутного коридору з Ростовською областю РФ до тимчасово окупованої території АР Крим і далі – до так званої Придністровської Молдовської Республіки та, як наслідок, позбавлення України виходу до Чорного й Азовського морів.

"Виявлення та порушення маршрутів логістичного забезпечення, знищення баз, складів, арсеналів зберігання озброєння та військової техніки, боєприпасів та інших запасів поряд зі зривом постачання озброєння та військової техніки, які надають нам західні партнери, є також пріоритетним завданням для противника", – розповів Громов.

Він наголосив, що стратегічна мета президента РФ залишається незмінною – знищення України як держави. РФ передбачає концентрацію зусиль на окремих ключових для себе напрямках фронту, зокрема на сході та півдні України, зазначив Громов.

Водночас NYT пише, що Росія може найближчим часом масово посилити обстріли України у відповідь на постачання західного озброєння від партнерів.

Знак гривні
Знак гривні