Марсохід Perseverance досяг ключового моменту у своїй місії на Марсі

Марсохід Perseverance компанії NASA досяг ключового моменту у своїй місії на Марсі: він починає досліджувати дельту кратера Єзеро в пошуку ознак життя на Марсі.

Про це пише BBC.

У вівторок "Персі" почне підійматися на дельту в кратері Єзеро, де приземлився у лютому минулого року. Марсохід час від часу зупинятиметься, щоб оглянути скелі, які, як вважається, могли зберегти докази життя на планеті. На зворотному шляху Perseverance збере деякі з цих порід, помістивши зразки в основу дельти, щоб їх могли отримати наступні місії. Мета – повернути ці матеріали на Землю у 2030-х роках для детального вивчення.

_122237575_m2.jpg

Ілюстрація: NASA

«Дельта в кратері Єзеро – головна астробіологічна мета проєкту Perseverance. Саме ці породи, на нашу думку, мають найбільше шансів містити ознаки життя, а також можуть розповісти нам про клімат Марсу та про те, як він розвивався з часом», — сказала заступниця очільника місії, доктор Кеті Стек Морган.

Єзеро — це кратер на планеті Марс. Колись наповнений водою, цей кратер має лійкоподібну дельту з відкладами, багатими на глину. Зважаючи на це, вчені припускають, що тут, можливо, існувало життя. Однією з цілей місії NASA на Марсі є дослідження шарів цих відкладень.

perseverance марс наса

Знак гривні
Знак гривні