На Київщині поліція виявила тіла 900 мирних жителів, вбитих російськими військовими

Станом на 15 квітня кількість виявлених громадян України, які були вбиті російськими солдатами, сягнула 900 людей, з них 350 – у Бучі, повідомив начальник ГУ НП в Київській області Андрій Нєбитов.

«Сьогодні буде перейдена межа у 900 загиблих цивільних людей – підкреслюю, цивільних – тіла яких ми виявили та передали для проведення судово-медичних експертиз для детального огляду. Всі ці люди загинули від рук російської армії. Найбільше жертв у Бучі – більше ніж 350 тіл загиблих. Значно менше у Вишгородському та Броварському районах. Розбір завалів у Макарові та Бородянці продовжується, ми впевнені, що там під завалами ще є тіла загиблих», – сказав Нєбитов.

За даними Нєбитова, в Київській області було тимчасово окуповано 180 населених пунктів.

«Дуже багато масових поховань. Більша частина людей убиті зі стрілецької зброї. У Бучі виявлено дві великі братські могили, 40 тіл у першій та 57 – у другій. З 40 тіл у першій могилі 95% убиті зі снайперської або стрілецької зброї. Людей просто розстрілювали на вулицях, і це зафіксовані факти, є покази свідків та відео», – додав він.

Нєбитов також навів приклади про шість убитих та похованих в одній могилі у селі Шевченкове. Одного з чоловіків убили, коли він намагався захистити місцевих жінок від насильства, другого – коли він їхав на велосипеді. Також у цій могилі виявлено тіла двох братів – місцевих цивільних. Ці люди не мали жодного стосунку до ЗСУ або Територіальної оборони. Обставини вбивства інших з’ясовуються.

За даними Нацполу Київської області, у селі Гавронщина російський БМП розстріляв одну з машин, яка рухалась по зеленому коридору евакуації у складі великої колони. Ця машина була позначена відповідним чином, в машині перебували шестеро людей, зокрема діти. Загинули п'ятеро осіб, чоловік, що вижив, отримав дуже важкі поранення. Убитих поховали свідки цього злочину, наразі вже проведено ексгумацію тіл, проводиться судово-медична експертиза.

278310002_673658377297177_4453645975321526681_n.jpg

У селі Гавронщина, що біля Макарова, росіяни розстріляли родину з БМП, вбивши дворічну дитину, підлітка і троє жінок. Фото: фейсбук-сторінка Андрія Нєбитова.

«Усі ці факти будуть процесуально зафіксовані, цього вистачить для притягнення організаторів та виконавців до кримінальної відповідальності як за національним законодавством, так і у Міжнародному кримінальному суді», – додав Нєбитов.

київщина бучанська різанина воєнні злочини рф війна

Знак гривні
Знак гривні