П’ятий пакет санкцій ЄС: ембарго на вугілля з РФ, закриття портів для російських суден та інші обмеження

Євросоюз повідомив про п’ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства у Бучі, до якого увійшло вугільне ембарго проти агресора та заборона транзакцій з чотирма чільними російськими банками.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує "Європейська правда".

П’ятий пакет складається з шести частин. По-перше, ЄС забороняє імпорт російського вугілля, який коштуватиме Росії 4 млрд євро щороку. Також блок запроваджує заборону транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде й ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.

Також ЄС запроваджує заборону російським суднам та операторам заходити у порти країн блоку. Але тут є перелік винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів, що, за словами фон дер Ляєн, позбавить російську промисловість ключових товарів.

Четвертим пунктом країни розширюють заборону експорту до РФ вартістю 10 млрд євро щороку. До переліку потрапили такі елементи як квантові комп’ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо. 

П’ятим пунктом Євросоюз відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще 5,5 млрд євро.

І остання частина санкційного пакета забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.

Голова Європейської Комісії зауважила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти РФ.

ізоляція рф санкції російсько-українська війна

Знак гривні
Знак гривні