Які онлайн-сервіси та послуги зробили безкоштовними для українців

Попередній перелік

Українські мобільні оператори, стримінги та онлайн-книгарні відкривають українцям безкоштовний доступ до своїх сервісів.

Ліга.Tech зібрала, які послуги доступні вже зараз. Список доповнюватиметься. 

Інтернет та мобільний зв'язок

Український оператор зв'язку Київстар повідомив на своєму сайті, що домашній інтернет працюватиме й у тих абонентів, хто не поповнить свій рахунок. Як раніше, таким людям надходитимуть SMS-повідомлення про необхідність поповнити рахунок, але не варто звертати на них увагу. Проте інтернет може працювати на зниженій швидкості через екстрену ситуацію. Крім того, компанія буде вдячна тим абонентам, які можуть заплатити за послуги зв'язку. Ці кошти потрібні Київстару для підтримання своєї мережі у робочому стані.

Vodafone забезпечив безкоштовним мобільним зв'язком та інтернетом своїх абонентів, які вимушено поїхали з України до Польщі. Про це повідомляється на офіційній сторінці оператора у Facebook.

З 28 лютого 2022 року абоненти Vodafone у разі перетину кордону між Україною та Польщею отримають SMS-повідомлення про послугу "Доступний роумінг". За згодою абонента на її використання оператор надасть йому безкоштовно 400 МБ мобільного трафіку та 60 хвилин для дзвінків на телефонні номери в Україні та Польщі на 30 днів. Надалі, за бажанням повторно використати цю послугу, треба буде заплатити 100 грн. Усі, хто вже перебуває в Польщі, також можуть скористатися цією послугою. 

Коли безкоштовний трафік та хвилини вичерпаються, у роумінгу діятимуть такі розцінки на зв'язок: мобільний доступ в інтернет — 50 МБ за 100 грн (для клієнтів B2B — 100 грн за 200 МБ), дзвінки — 35 хв за 10 грн.

Lifecell також забезпечив безплатним мобільним інтернетом і зв'язком своїх абонентів. Український оператор безоплатно нарахував своїм клієнтам, які виїхали з України, 1 ГБ мобільного трафіку та 10 хвилин для дзвінків на телефонні номери в Україні. Скористатися цими послугами можуть абоненти Lifecell, які перебувають у Молдові, Румунії, Польщі, Угорщині й Словаччині протягом наступних 30 днів. Оператор також дозволив своїм клієнтам, які перебувають в Україні, щодня безплатно спілкуватися в мережі Lifecell до 60 хвилин (ці хвилини для дзвінків доповнять до хвилин, що вже містять тарифні плани). 

Телебачення 

Vodafone TV відкрив українцям безкоштовний доступ до трансляції українських телевізійних каналів. Дивитися трансляцію можна на сайті сервісу tv.vodafone.ua та в його мобільному застосунку для Android та iOS. Для перегляду не потрібна реєстрація. Безкоштовний доступ відкрили до таких каналів: Перший, ICTV, 1+1, 5 канал, Новий канал, Прямий канал, Інтер, ТРК "Україна", РАДА, ТРК Київ, Україна 24, Еспресо ТВ, 24, НТН, К1, Enter- фільм, UA: Культура, UA: Київ, Zoom TV, Індіго ТВ, СТБ, ТЕТ, К2, М1, Мега, Pixel, XSport, НЛО ТВ, 2+2, ПлюсПлюс.

Отримати вірогідну інформацію від українських національних та регіональних телеканалів без реєстрації та оплат онлайн також можна у застосунках OLL.TV (Smart TV, смартфони/планшети Android/IOS, смартприставки) та на сайті. До переліку потрапили загальнонаціональні та регіональні канали. 

Також українське телебачення доступне у додатках Sweet TV та Divan TV. 

Фільми

Українська компанія MEGOGO відкрила для всіх безкоштовний доступ до фільмів, серіалів, мультфільмів та аудіоказок у своєму онлайн-сервісі. Про своє рішення компанія повідомила на офіційній сторінці у Facebook. Крім того, сервіс оголосив про припинення роботи на території Росії з 2 березня.

Книжки 

Українська інтернет-книгарня  Yakaboo відкриває безкоштовний доступ до аудіо та електронних книжок у мобільному застосунку. Завантажити застосунок можна в App Store або Google Play. Для тих, хто вже отримав  підписку на застосунок в AppStore, оплату скасували автоматично, для користувачів Google Play такої можливості немає, тому компанія встановила вартість підписки 2 грн на місяць. 

image_5b279c8a4649c8.45878884.jpg

Казки для дітей 

"Видавництво Старого Лева" теж вирішило підтримати тих українців, які опинилися далеко від дому з дітьми, тому виклало кілька електронних книжок у вільний доступ. Завантажити їх можна за посиланням. Також у видавництві пропонують переглянути десятки відео, на яких автори читають для малечі фрагменти своїх книг.  відкриває безкоштовний доступ до аудіо та електронних книжок у мобільному застосунку. Завантажити застосунок можна в App Store або Google Play. Для тих, хто вже отримав  підписку на застосунок в AppStore, оплату скасували автоматично, для користувачів Google Play такої можливості немає, тому компанія встановила вартість підписки 2 грн на місяць.  

Знак гривні
Знак гривні