Обпеклися. Окупанти намагаються уникати прямого зіткнення з ЗСУ

Українці перехоплюють ініціативу

Збройні сили України починають перехоплювати ініціативу російських окупантів на окремих напрямках. Ворог намагається уникати прямих зіткнень не лише з українськими військами, а й із цивільними жителями, які блокують рух його колон. Про це повідомляє Liga з посиланням на оперативне зведення Генштабу ЗСУ.

танк.jpg

"Ворог намагається утримати боєздатність своїх підрозділів, розуміючи, що "легкої прогулянки" не вийшло... На території України перестає діяти російська пропаганда, і "визволителі" усвідомлюють, що на них тут ніхто не чекав", – йдеться у повідомленні.

На Волинському напрямку противник втратив ініціативу та активних дій не веде.

На Поліському напрямку російські окупанти продовжують просування у напрямку Макарів – Брусилів – Фастів, і частиною сил – на Київ.

У напрямах на Малин та Ірпінь вони втратили наступальний темп, зазнали значних втрат і зупинені на невигідних рубежах.

На Чорнобильському напрямку ворог намагався розвинути наступ у напрямку Демидова та Ірпеня, але також втратив наступальний потенціал, зупинений.

На Житомирщині – намагається розмістити передові підрозділи в районах населених пунктів Гореничі, Шпитьки, Петрушки.

Одночасно противник розгортає польові та логістичні табори у районах населених пунктів Бородянка, Катюжанка, Гавронщина.

На Сіверському напрямку ворог зі складу 1-ої танкової армії та 20-ої загальновійськової армії ЗС РФ, що веде наступальні дії у напрямку Краснограда та Ізюма з метою створення умов для оточення угруповання об'єднаних сил, зазнав втрат і зупинений на рубежах Богодухів, Чугуїв, Шевченкове.

На Чернігівському напрямку противника зупинено.

На Ніжинському напрямку – здійснив переміщення у напрямку населених пунктів Нова Басань, Козелець.

На Донецькому напрямку противник силами 1-ї, 2-ї АК та 8-ї армії основні зусилля зосередив на меті: вийти до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Мети не досягнуто, блокувати Маріуполь не зміг.

На півдні противник робить спроби продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь.

У Чорноморській операційній зоні російські окупанти продовжують підготовку до проведення морської десантної операції на Чорноморському узбережжі України (райони Затоки, Одеса). Відзначено розгортання корабельних груп флоту у відкритому морі.

"Ворог деморалізований і продовжує зазнавати втрат в особовому складі та техніці. Російська пропаганда тріщить по швах. Разом переможемо", – повідомляє Генштаб ЗСУ.

Знак гривні
Знак гривні