Загальна оцінка ситуації за першу добу

Роман Донік, відомий військовий волонтер, пише про тактику малих рейдових груп, яку застосовують російські окупанти. Саме тому тероборона стає критично важливою

Пряма мова:

"З того, що видно неозброєним оком. Загарбники, крім авіа-нальотів, ракетних та артилерійських ударів, застосували тактику малих рейдових груп. Такий собі москітний флот на суші. Причому, йдуть колоною, піхота не спішується. Пруть колонами бронетехніки, яка потім ділиться на менші, і намагаються знайти шпаринку.

Якщо зустрічають опір, вмирають, розбігаються, здаються в полон. Якщо не зустрічають або збивають оборону — пруть далі. Але туди ж лізуть інші. І знову з цього місця розосереджуються малими бронегрупами. Це, по суті, механізовані групи розвідки боєм. Там де пролізло — лізуть ще. Але вони їдуть постійно. Без заправників. Нема цистерн з паливом.

Зараз в них дуже гостро стане питання палива. Саме на цьому акцентувало увагу командування ЗСУ. Не буде палива, вони стануть. Друга доба пішла. Вони розраховували, що ці дрібні групи увійдуть як розпечені ножі в масло.

Але дуже багато чого пішло не так. ЗСУ просто кожну годину пишуть новітню героїчну історію. Зараз, в принципі, росіяни забуксували, і їх почали зв'язувати боями. На це в них нема ресурсів, резервів та мотивації.

Тому вони зосередилися на Києві. Хочуть обійти і кошмарити цивільне населення. «Примус до миру». Обстріли. Блокування, потім капітуляція. Але не вгадали. Також хотіли обійти Харков, щоб відрізати зону ООС. Але теж зав'язли.

Тримаємось! Чим можемо, допомагаємо збройникам та силовикам. В 14-му році була традиція: побачив військову колону — привітав, подякував. Потім ми звикли. Тому побачите військових — привітайте, подякуйте, посигнальте, помахайте рукою. На їхніх плечах зараз існування України.

Два-три дні будуть вирішальними. В загарбників ще є резерви, десь третина від задіяного. І куди вони їх кинуть — неясно. Але вони будуть грати на підвищення ставок, бо все в них пішло не так. Вони ще будуть перти. Перегрупуються і спробують ще щось. Бо в них точно є план і Б, і С, а може й Д. Крім того, м'яса вони ніколи не жаліли. Баби ще наплодять. Вони будуть тероризувати цивільне населення обстрілами артилерії, ракет та РСЗО. Як зробили це тільки що в Харкові.

І ще. Героїчна відповідь загиблих захисників о. Зміїного, якщо взяти перше та останнє слово — то є суть всього. «Русскій корабль, іді нахуй».

тактика донік

Знак гривні
Знак гривні