Ніяка не "русофобія", а результат діяльності Путіна (ІНФОГРАФІКА)

Дуже добре видно, наскільки добрим було ставлення українців до Росії як держави до початку агресії та як воно погіршується з кожним агресивним рухом Кремля, знову дещо врівноважується – й погіршується з черговим витком путінської агресії знову:

Яка ж це "фобія", якщо вона настільки корелює з реальністю?
Яка ж це "фобія", якщо вона настільки корелює з реальністю?

Про нове погіршення ставлення свідчать результати лютневого дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

У перебігу дослідження українцям, як і раніше, ставилося запитання "Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?"

Можна бачити, що ставлення до Росії різко погіршилося після 2014 року, досягнувши "дна" у травні 2015 року. Після цього до лютого 2019 року простежувалося покращення ставлення до Росії, а з лютого 2020 року ми бачимо знову погіршення ставлення.

Нюанси: "люди" та "влада"

У листопаді 2021 року КМІС для кращого розуміння ставив більш розширений блок запитань.

Результати показали, що респонденти, які зберігають позитивне ставлення до Росії, більшою мірою сприймають "Росію" як "звичайних людей" / "російську культуру" / тощо (враховуючи, що 43% мають близьких родичів у Росії).

Водночас респонденти, які мають негативне ставлення, більше асоціюють "Росію" з "російською владою" / "державою".

Разом з цим абсолютна більшість респондентів негативно ставляться до влади Росії.

Кого "захищати"?

Стосовно думок українців щодо того, якими мають бути відносини України та Росії, соціологи також ставили респондентам запитання "Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?".

Як і раніше, абсолютна більшість – 92% – респондентів вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами. Причому, у порівнянні з листопадом 2021 року показник навіть зріс (з 88%).

Лише маргінальні 5% респондентів вважають, що Україна і Росія мають об’єднатися в одну державу.

У всіх регіонах абсолютна більшість респондентів – від 95% на Заході до 86% на Сході – вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами (підтримка об’єднання в одну державу варіює від 1% на Заході до 11% на Сході).

Навіть якщо окремо аналізувати лише Донецьку і Луганські області (підконтрольні Україні території), то 84% вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами, а за об’єднання виступають 14%.

Довідка

Київський міжнародний інститут соціології упродовж 5–13 лютого 2022 року провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус".

Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) було опитано 2004 респонденти від 18 років і старше.

До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.  

інфографіка графік соціологія росія ескалація

Знак гривні
Знак гривні