Бухають, смітять і розкрадають дизпаливо. Білоруси про росіян на "навчаннях"

Точна кількість військовослужбовців, які прибули з Росії до Білорусі на навчання «Союзна рішучість-2022», офіційно не називалася. Однак оглядач Артем Шрайбман у статті для Московського центру Карнегі повідомляв, що «такої кількості російських військових на білоруській території не було за всю пострадянську історію».

Як заявляло Міноборони РФ, навчання пройдуть на п'яти полігонах, розташованих переважно на заході та південному заході Білорусі: Доманівському, Гозькому, Обуз-Лісновському, Брестському та Осиповичському. Також для навчань буде використано чотири аеродроми: у Барановичах, Лунінці, Ліді та Мачулищах. Усі перелічені райони розташовані поблизу кордонів з Україною. Якими побачили ці навчання білоруси? Що їм упало в око? Про це розповідає білоруська служба Радіо Свобода.

Очевидці також розповіли, що помічали російську військову техніку та солдатів не лише у місцях, які були офіційно позначені як ті, де проводяться навчання, а й в інших районах.

«Я особисто бачив рух гусеничної військової техніки вулицями міста, – розповів один із жителів міста Хойники у Гомельській області. – Від нього до кордону з Україною менш як 50 кілометрів. – Солдати розселилися у навколишніх лісах. Вони багато п'ють та продають багато дизпалива. Вони живуть у наметах».

Офіційно Хойники не входять до району проведення білорусько-російських військових навчань, туди входить сусідній Брагинський район, що прилягає до кордону з Україною.

Стоять на коліях, ускладнюють рух, ламають техніку

За їхніми даними, розвантаження російської військової техніки на вокзалі Хойників почалося 14–15 лютого. Техніку та російських солдатів туди підвозять потягами з боку Речиці через вузлову станцію Василевичі.

«Під час розвантаження військової техніки ці сміливці часто стоять на головних коліях, прямо на рейках, – повідомляє @bel_zhd. – Вони йдуть тільки тоді, коли поїзд наближається до них на відстань 200 метрів».

Машиністи змушені застосовувати екстрене гальмування, щоб запобігти зіткненню.

По головних коліях на станціях ходять рейсові потяги, а для прийому поїздів на станцію, навантаження та розвантаження вагонів, а також для стоянки поїздів та вагонів – використовуються окремі колії: станційні, сортувальні, ходові, сполучні та інші. Таким чином, каже очевидець, російські військові грубо порушують техніку безпеки на залізниці.

Невеликі білоруські вантажні станції, за словами очевидців, не пристосовані для вивантаження такої важкої військової техніки.

«Рампи для розвантаження військової техніки ламаються в нуль, дуже багато випадків пошкодження вагонів при розвантаженні, – розповідають вони. – Нерідко стається падіння бойової техніки з платформ при розвантаженні».

А також, як кажуть очевидці, після вивантаження російських військ залишається багато втраченого спорядження – бронежилети, каски, засоби індивідуального захисту.

Мішки зі сміттям через кожні 20 метрів

Очевидці також розповіли, що після російських солдатів на залізничних коліях залишається багато сміття. Особливо багато його біля залізниці під Єльськом (місто у Гомельській області за 20 кілометрів від кордону з Україною).

«Повні трилітрові мішки зі сміттям валяються через кожні 20 метрів протягом трьох кілометрів, – розповідають очевидці. – Пляшки з-під горілки, порожні пластикові кеги, порожні коробки з-під печива».

Фабула російсько-білоруських навчань «Союзна рішучість-2022»: коаліція «західних» країн (Няріс, Поморія, Клопія та підконтрольні їм терористичні організації) дестабілізує обстановку в Республіці Полісся (ймовірно, це Білорусь) і провокує збройний конфлікт із Республікою Дніпровія (ймовірно, Україна). «Західні» вводять туди війська під виглядом миротворців і розв'язують агресію, але за Республіку Полісся вступається Північна Федерація (ймовірно, Росія), і разом вони відбивають атаку нападників.

ескалація росія білорусь

Знак гривні
Знак гривні