Уряд США розкрив розвідувальну інформацію про те, як Росія збирається виправдати напад на Україну

Як сучасний "Гляйвиць" (нацистська операція під фальшивим прапором) можуть використати фейкове відео про наслідки атаки, буцімто здійсненої Україною на російську територію або на окуповану територію на сході України. США вважають інформацію настільки важливою, що для запобігання такому сценарію вирішили оприлюднити її, повідомляє NYT.

Відео має розвивати кампанію з дезінформації, яка зараз триває в Росії, про "геноцид російськомовного населення". Напад на Україну можуть намагатися виправдати захистом такого населення.

Заплановане відео розроблять дуже ретельно, щоб створити сильніший ефект. У ньому будуть яскраві деталі, а також велика кількість трупів. Люди нібито помруть внаслідок вибухів під час атаки. Також планують показати руйнування, підроблену українську військову техніку, можливо, фейкові "докази" використання турецьких дронів. Також залучать акторів, які зіграють російськомовних свідків нападу.

Американські чиновники не сказали, хто саме в Росії планував операцію, але високопоставлений чиновник адміністрації розповів, що «російська розвідка тісно залучена до цих зусиль».

Хоч і незрозуміло, чи схвалили цю операцію вищі російські чини, у США впевнені, що вона серйозно розглядається. Росіяни, за словами NYT, вже знайшли трупи для використання у відео, обговорювали акторів, які зіграють свідків, і запланували, як зробити так, щоб військова техніка на відео здавалася українською чи наданою НАТО.

Цей витік має на меті змусити Росію відмовитися від цього сценарію або принаймні переробити його, що відкладає час можливого вторгнення. Що довше міжнародна спільнота зможе затримувати рішення президента Володимира Путіна про схвалення військової операції проти України, то більше шансів, на думку дипломатів, що він перегляне свої плани.

До того ж чиновники у Сполучених Штатах і Британії вважають, що Путін недооцінив, скільки втрат зазнають його військові під час будь-якого прямого вторгнення в Україну.

Джерело: New York Times

росія фейк провокація

Знак гривні
Знак гривні