Франція відправляє фрегат у Чорне море на тлі російської загрози

Франція вирішила відправити в Чорне море свій фрегат на тлі ескалації Росією ситуації на кордонах України.

Корабель пробуде в Чорному морі протягом трьох тижнів, – передає Громадське.

Фрегат входить до складу морської групи авіаносця «Шарль де Голль». З лютого по квітень вона виконуватиме місії в Середземномор'ї.

«Шарль де Голль» 1 лютого вийде з порту Тулон і попрямує на виконання місії. На борту корабля 1200 моряків, 22 винищувачі, два літаки-розвідники та три вертольоти.

Авіаносець супроводжуватимуть три фрегати, корабель постачання та ударний атомний підводний човен.

21 січня стало відомо, що іспанські кораблі також долучаються до військово-морських сил НАТО в Середземному та Чорному морях через напруженість у регіоні, спричинену нарощуванням російських військ на кордоні з Україною.

На запит Сполучених Штатів 31 січня у Нью-Йорку відбувається термінове засідання Ради безпеки ООН через нарощування російських військ біля України та зростання загрози наступу Росії на Україну.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що було б безвідповідально не реагувати на військове нарощування Росії біля кордонів України.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", він сказав під час розмови з Washington Post.

"Було б безвідповідально, якби ми не реагували на тривале військове нарощування, яке триває протягом багатьох тижнів. Якби НАТО взагалі на це не реагував – тоді б нас критикували за пасивність",  – сказав Столтенберг, відповідаючи на питання щодо звинувачень українського президента Володимира Зеленського у нагнітанні паніки.

"Ми описуємо факти, але також ми надсилаємо сигнал Росії утриматися від використання цих сил", – додав він.

За його словами, НАТО і союзники консультуються з Україною на різних рівнях і наводять шляхи виходу, надаючи Росії можливість сісти за стіл переговорів.

"Для НАТО не відповісти на найбільше військове нарощування в Європі з часів Другої світової війни було б неможливо, оскільки це нарощування супроводжується прямими погрозами союзникам НАТО", – наголосив Столтенберг

Нагадаємо, у п’ятницю 28 січня президент Володимир Зеленський на брифінгу для іноземних ЗМІ закликав світових лідерів та журналістів "не нагнітати паніку" щодо війни з Росією, оскільки це шкодить економіці України. Ці слова Зеленського спричинили негативну реакцію як у світі, так і в Україні.

ескалація кремль франція флот

Знак гривні
Знак гривні