Японські науковці розробляють вакцину від Covid "на все життя"

Поки що наявні вакцини, розроблені терміново у відповідь на появу вірусу, забезпечують лише тимчасовий імунітет від коронавірусу, і для підтримки їхньої ефективності потрібна постійна ревакцинація.

Команда дослідників із Токійського інституту медичних наук розробила вакцину, яка, як вони заявляють, захищатиме від коронавірусу протягом усього життя. Клінічні дослідження препарату заплановані на 2023 рік.

Про це пише Japan Times і передає УП.

На думку дослідників, вакцина з довічною ефективністю призведе до величезної фінансової економії та дозволить швидше подолати пандемію. 

Для створення нового препарату вчені використали розроблену британським лікарем Едвардом Дженнером в 1796 році вакцину від віспи.

В її основі лежить безпечний для людини вірус коров'ячої віспи.

Вона залишається єдиною вакциною, яка успішно повністю викорінила інфекційне захворювання, причому останнім відомим випадком віспи був пацієнт у Сомалі в 1977 році після скоординованої глобальної кампанії вакцинації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

_121766137_gettyimages-514952832.jpg

На початку вакцинації від віспи теж існували антинаукові антивакцинатори: якщо зараз вакцина "змінює ДНК", то тоді всередині людей "росли корови"

Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара розповів, що новий препарат може виробляти потужні нейтралізувальні антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший серед усіх наявних вакцин клітинний імунітет. 

Однокомпонентну вакцину успішно протестували на мишах – імунітет у них тримався щонайменше 20 місяців. 

Також препарат випробували на макаках – у них вакцина сформувала захист від пневмонії.

Клінічні дослідження вакцини проведе фармацевтична компанія Nobelpharma. У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців, які щеплені проти Covid-19 та перехворіли. 

У разі успішного результату, препарат дозволять до використання. 

За прогнозом розробників, це може статися не раніше 2024 року.

Знак гривні
Знак гривні