Український розвідувальний дрон піднявся в небо

Новий зроблений в Україні комплекс електронної розвідки на платформі дрона здійнявся в небо.

20211223_125156-scaled.webp

Повітряний комплекс радіотехнічної розвідки Gekata від НВЦ "Інфозахист" на базі БПЛА PD-2 від Ukrspecsystems почав льотні випробування, – повідомляє Defense Express.

Вперше ця розробка була продемонстрована на виставці "Зброя та безпека" у 2021 році.

Gekata здійснила свій перший політ, піднявшись у небо з невеликого аеродрому під Києвом.

Під час польоту, окрім роботи самої системи радіотехнічної розвідки, проводилось вимірювання впливу контейнеру на льотні характеристики PD-2.

Основою комплексу Gekata є 10-кілограмовий контейнер з обладнанням для ведення радіотехнічної розвідки, який встановлюється на дрон PD-2 від Ukrspecsystems.

f8e61c5e4b06fe8f.jpg

За задумом розробників, весь комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів з "Гекатою". Три БПЛА мають перебувати в небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу по фронту 100-км та на глибині до 450 км від місця баражування.

Це дозволяє у режимі 24/7 збирати інформацію про всі об’єкти противника, які випромінюють у радіопросторі, та точно визначити їхні координати. Тобто йдеться не тільки про пункти управління та командно-штабні машини, а й про контрбатарейні радари, РЛС зенітно-ракетних комплексів або літаків та навіть про звичайні радіостанції рядових бійців противника.

d4461c5e51e44eee.jpg

І робити це абсолютно непомітно, баражуючи над своєю територією. Бо, по-перше, Gekata лише збирає дані, не випромінюючи нічого, а по-друге, PD-2 має розмах крила до 5 метрів, що робить його виявлення РЛС доволі важкою задачею.

Загалом можливості Gekata дозволяють відстежувати одночасно до 200 цілей та передавати інформацію про них у режимі онлайн. Або, у випадку повної "радіотиші" чи автономного польоту, накопичувати цю інформацію на внутрішніх носіях.

Фактично, рішення НВЦ "Інфозахист" у вигляду "рою" БПЛА дозволяють замінити "класичні" літаки радіотехнічної розвідки або мережі наземних станцій РТР, на кшталт "Кольчуги".

Зазначимо, що PD-2 може перебувати у повітрі близько 10 годин та підійматися на висоту до 5 км, дальність керування дроном становить понад 220 км.

Також слід зазначити, що дрон PD-2, окрім традиційного літака, має VTOL-варіант, коли за допомогою двох додаткових секцій він здатний злітати та сідати вертикально. Це дозволяє експлуатувати його навіть з непідготовлених майданчиків.

Знак гривні
Знак гривні