До студентів ДонНУ у Вінницю приїхала добірка The Economist від ТЕКСТІВ
Студенти Донецького національного університету ім. Василя Стуса (тимчасово розташованого у Вінниці) нещодавно отримали в подарунок від ТЕКСТІВ добірку журналів The Economist за три роки.
У редакції вирішили надіслати свою колекцію улюбленого видання саме до Вінниці.
– Студентам вкрай потрібно читати іноземну періодику, а не лише класичну літературу, – каже Ілля Хаджинов, проректор університету з наукової роботи. – З цим журналом ми знайомі ще з Донецька. Але після переїзду ми залишилися без бібліотеки. The Economist стане у пригоді не лише майбутнім економістам. У нас багато викладачів і студентів, що володіють англійською та цікавляться сучасною світовою економікою.
– Тобто університетська бібліотека залишилася в Донецьку?
– Значною мірою так, але ми відновлюємо її.
– Держава виділяє вам на це якісь кошти?
– У межах загального фінансування. Але загалом це важке питання. Все, що у нас є бібліотечне, купували за власний кошт, або нам дарували, привозили колеги валізами з Києва та Львова. Допомагали, хто чим міг.
Зараз ми активно долучаємося до міжнародної співпраці, використовуємо можливості отримати гранти чи фінансування на купівлю техніки. У перші два роки після переїзду отримали два мільйони гривень від фонду «Відродження», на ці гроші закупили літературу і придбали техніку.
– Чи багато цього року першокурсників з окупованих територій?
– Не дуже, їх з кожним роком дедалі менше. Ті, що їдуть здобувати освіту в українських навчальних закладах, частіше вступають в університети Харкова, Дніпра, Києва. До нас – далеко. Маємо більшість студентів з центральної України.
– Якої іноземної літератури найбільше бракує українським вишам?
– Була б цікава якась періодика. Це потрібно студентам, щоб розуміти, що відбувається у світі, вивчати сучасну живу мову. Класичні твори – їх надають, та ж Британська рада, французькі, польські організації. А от періодики, яка відображає сучасність, обмаль.