Більше тяганини: Кабмін хоче збирати навіть єдиний податок не щокварталу, а щомісяця

Кабмін погодив законопроєкт, який пропонує змінити податковий період з квартального на місячний для подання платниками податків.

Таке рішення ухвалили на засіданні 29 вересня, – пише Економічна правда.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб", його мета – забезпечення своєчасності обчислення страхового стажу.

А також – забезпечення своєчасності призначення та отримання пенсійних і інших виплат за соцстрахуванням.

Зазначається, що проєкт закону розробив Пенсійний фонд за власною ініціативою.

Зараз для платників ЄСВ та єдиного податку передбачене подання звітності із встановленням квартального періоду звітування (звіт подається протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу).

Але, йдеться у записці за підписом глави Мінсоцполітики, об'єднання звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб із квартальним періодом звітування призвело до:

Тому пропонують внести зміни до Податкового кодексу.

У Мінсоцполітики заявляють, що забезпечення направлення податковою щомісяця даних про сплату роботодавцем єдиного внеску дасть змогу щомісяця розраховувати страховий стаж.

Для суб'єктів господарювання також називають негативний вплив – незначне збільшення часу на подання щомісячної звітності.

кабмін податки бізнес уряд

Знак гривні
Знак гривні